To dzięki budownictwu podziemnemu możemy zadbać o poprawę jakości życia w miastach. W trosce o rozwój tej gałęzi budownictwa trzeba zatem budować platformy dyskusyjne, w obrębie których poruszane będą ważne dla tej branży zagadnienia.

Dlatego właśnie Wydawnictwo INŻYNIERIA przyłączyło się do organizacji – wraz Politechniką Wrocławską – XIV Konferencji Naukowo-Technicznej Infrastruktura Podziemna Miast. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 19 do 21 października, w formule hybrydowej – tj. zarówno stacjonarnie, w murach wrocławskiej Politechniki, jak i online, poprzez platformę Akademia Inżynieria.

Potrzeba takiego spotkania wynika z ciągle intensyfikowanego rozwoju tego obszaru budownictwa na całym świecie. Dowodem na to jest niezmiennie realizowana rozbudowa i odnowa sieci infrastruktury podziemnej w miastach, ale także nowe inwestycje w obrębie budownictwa tunelowego podejmowane dla usprawnienia sieci dróg i kolei. Napawa to optymizmem, iż tegoroczne obrady będą wyjątkowo interesujące – podkreśla prof. dr hab. inż. Cezary Madryas, Przewodniczący Konferencji.

Zgodnie z tradycją Konferencja jest organizowana przy wsparciu International Tunnelling Association – ITA, której przedstawiciele aktywnie włączą się w obrady.

O czym będzie mowa podczas Konferencji Infrastruktura Podziemna Miast?  

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i przeprowadzenie szerokiej dyskusji na tematy związane z budową tuneli, infrastrukturą podziemną miast, z uwzględnieniem badań geotechnicznych oraz planowania urbanistycznego. Polscy i zagraniczni eksperci dyskutować będą na temat rozwiązań z zakresu budowy różnych obiektów podziemnych, takich jak: tunele (drogowe, kolejowe oraz metro), przewody infrastruktury sieciowej, podziemne garaże i przejścia dla pieszych. Zaproszeni goście dokonają także analizy możliwości wykorzystania przestrzeni podziemnej przy planowaniu i modernizacji miast.

Wśród prelekcji znajdą się wystąpienia dotyczące aplikacji dobrze znanych oraz nowoczesnych technologii, ale też omawiające realizację ważnych projektów ¬– takich jak tunel pod cieśniną Świną czy też Trasa Łagiewnicka w Krakowie. Nie zabraknie też możliwości uzyskania praktycznej wiedzy dotyczącej stosowania wybranych rozwiązań.

Pierwsze dwa dni poświęcone zostaną na obrady i istotne branżowe rozmowy – natomiast trzeciego dnia uczestnicy wybiorą się do Hydropolis: unikatowego centrum wiedzy o wodzie, znajdującego się w wyjątkowym obiekcie zlokalizowanym pod ziemią. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się bowiem w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej.

Nie czekaj, zarejestruj się!