Unikalny kalkulator doboru metody i materiału bezwykopowej renowacji kanalizacji grawitacyjnej – korzyści eksploatacyjne i wykonawcze – to tytuł wystąpienia, które podczas XXI Międzynarodowej Konferencji, Wystawie i Pokazach Technologii „Inżynieria Bezwykopowa” #IB2023 zaprezentują Mariusz Iwanejko oraz Andrzej Świątek z firmy Blejkan S.A.

Przedstawiciele branżowego lidera zaprezentują unikatowe narzędzie pod nazwą „KALKULATOR doboru” wykładzin CIPP do bezwykopowej renowacji istniejących przewodów kanalizacji grawitacyjnej sanitarnej, ogólnospławnej oraz deszczowej w oparciu o program Polski Atlas Natężeń Deszczów (PANDa)
Narzędzie wsparcia
Kalkulator jest przeznaczony, jako narzędzie wsparcia, dla projektantów, zamawiających i zarządców sieci kanalizacyjnej. Wskazuje korzyści wynikające z zastosowania wykładzin/rękawów CIPP w ujęciu poprawy warunków wytrzymałościowych oraz hydraulicznych. Odpowiada on na pytanie o ile wzrośnie potencjalna zlewnia [%] lub liczba odbiorców ścieków [RLM] po renowacji. Jednocześnie wskazuje jakie materiały, o jakich podstawowych parametrach technicznych należy w konkretnych przypadkach zastosować. Wszystko w oparciu o wykładziny rękawowe CIPP produkowane przez wiodącego polskiego producenta – firmę POliner Sp. z o.o.
Doświadczeni inżynierowie
Prezentacja prowadzona będzie przez doświadczonych inżynierów reprezentujących jedną z czołowych firm wykonawczych branży bezwykopowej w Europie – firmę Blejkan S.A.
Mariusz Iwanejko na Konferencji Inżynieria Bezwykopowa w 2021 r. Fot. Quality Studio
Mariusz Iwanejko jest absolwentem Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Warszawskiej. Od początku kariery zawodowej związany z branżą wodociągowo-kanalizacyjną. W 1983 roku został zatrudniony jako asystent projektanta w Biurze Projektów Zakładów Azotowych „Puławy” w pracowni instalacyjnej. W 1988 uzyskał uprawnienia projektowe i wykonawcze. W latach 1991 – 1994 pracował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w wykonawstwie i nadzorze. Od 1996 pracował w fińskiej firmie Uponor produkującej rury z tworzyw sztucznych. Na początku odpowiedzialny był za sprzedaż systemów infrastrukturalnych jako przedstawiciel handlowy w regionie, następnie jako business development manager. Od 2001 pełnił funkcję kierownika działu metod bezwykopowych w Uponor, zajmując się sprzedażą systemów do bezwykopowej renowacji kanalizacji, m.in. Flexoren™. Wraz z firmą INFRA sp. z o.o. wprowadzał na rynek w Polsce systemy Omega Liner® i MaxiLine®. W latach 2007-2010 był zatrudniony jako business development manager w Insituform Polska – czołowym producencie rękawów do bezwykopowej renowacji kanalizacji. W latach 2012-2019 był prezesem i współwłaścicielem w wykonawczej firmie MD Renova sp. z o.o., zajmującej się bezwykopową renowacją przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych, głównie metodą krakingu oraz naprawą studni kanalizacyjnych. Od 2019 r. pracuje w Blejkan S.A. jako dyrektor marketingu. Jest członkiem Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR).
Andrzej Świątek podczas Konferencji Inżynieria Bezwykopowa w 2019 r. Fot. Quality Studio
Andrzej Świątek to absolwent Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, tytuł magistra inżyniera Inżynierii Środowiska uzyskał w 1993 roku. Przez całą karierę zawodową związany z branżą wodociągowo-kanalizacyjną. W latach 1993-1998 pracował w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi, jako mistrz Sieci Kanalizacji Deszczowej. W roku 1997 uzyskał uprawnienia wykonawcze branży sanitarnej.
W latach 1998-2007 związany był z Per Aarsleff Polska Sp. z o .o., jako Kierownik Działu Produkcji, zarządzając wykonywaniem renowacji bezwykopowych sieci kanalizacyjnych, głównie metodą CIPP, ale również w technologii Swagelining oraz Channeline. W latach 2007-2010 w Insituform Sp. z o.o., jako Dyrektor Techniczny zarządzał działalnością wykonawczą oddziału firmy na terenie Polski. Główny profil działalności to renowacje bezwykopowe CIPP, ale także moduły GRP i naprawy obiektów chemią budowalną.
Od 2010 roku prowadzi własną działalność gospodarczą i nadal pozostaje w ścisłej współpracy z branżą bezwykopową. Nadzoruje projekty dofinansowane z Unii Europejskiej, realizowane wg procedur FIDIC, współpracuje z firmami inwestorskimi, między innymi takimi jak Ekocentrum Wrocław, BUI Ciechański Haładaj, PM Partners. W latach 2019-2020 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu w lubelskiej firmie TAYLOR Sp. z o.o., zajmującej się budową sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, także w technologii bezwykopowej przewiertów sterowanych oraz realizującej renowacje sieci kanalizacyjnych metodę rur spiralnie zwijanych SWP.
Od roku 2021 pozostaje związany z firmą BLEJKAN S.A., gdzie zajmuje się koordynacją działalności wykonawczej na rynkach krajowych i zagranicznych, a także rozwija nowe technologie renowacyjne, w tym metodę CIPP do renowacji wodociągów.
Inżynieria Bezwykopowa - WIEDZA, BIZNES, ATRAKCJE
XXI Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „Inżynieria Bezwykopowa” odbędzie się w dniach 13–15 czerwca 2023 r. w podkrakowskich Tomaszowicach, a także online poprzez serwis akademia.inzynieria.com.
Konferencja rozpocznie się od warsztatów. Wykłady uznanych ekspertów odbędą się w ramach trzech sesji. Poza tym będzie można obejrzeć pokazy technologii na żywo, a jedna z planowanych atrakcji to spotkanie z cenionym dziennikarzem Marcinem Prokopem. Tradycyjnie kulminacyjnym momentem będzie rozdanie TYTANÓW, czyli branżowych nagród.
Program, prelegenci, atrakcje – wszystkie szczegóły dotyczące konferencji znajdziesz TUTAJ.
ZAREJESTRUJ SIĘ i weź udział w dorocznym święcie branży bezwykopowej o zasięgu międzynarodowym.
Przeczytaj także: Ocena rozwiązań bezwykopowych po wielu latach eksploatacji

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.