Unikalny kalkulator doboru metody i materiału bezwykopowej renowacji kanalizacji grawitacyjnej – korzyści eksploatacyjne i wykonawcze – to tytuł wystąpienia, które podczas XXI Międzynarodowej Konferencji, Wystawie i Pokazach Technologii „Inżynieria Bezwykopowa” #IB2023 zaprezentują Mariusz Iwanejko oraz Andrzej Świątek z firmy Blejkan S.A.
Bezwykopowa renowacja. Fot. Quality Studio
Przedstawiciele branżowego lidera zaprezentują unikatowe narzędzie pod nazwą „KALKULATOR doboru” wykładzin CIPP do bezwykopowej renowacji istniejących przewodów kanalizacji grawitacyjnej sanitarnej, ogólnospławnej oraz deszczowej w oparciu o program Polski Atlas Natężeń Deszczów (PANDa)
Narzędzie wsparcia
Kalkulator jest przeznaczony, jako narzędzie wsparcia, dla projektantów, zamawiających i zarządców sieci kanalizacyjnej. Wskazuje korzyści wynikające z zastosowania wykładzin/rękawów CIPP w ujęciu poprawy warunków wytrzymałościowych oraz hydraulicznych. Odpowiada on na pytanie o ile wzrośnie potencjalna zlewnia [%] lub liczba odbiorców ścieków [RLM] po renowacji. Jednocześnie wskazuje jakie materiały, o jakich podstawowych parametrach technicznych należy w konkretnych przypadkach zastosować. Wszystko w oparciu o wykładziny rękawowe CIPP produkowane przez wiodącego polskiego producenta – firmę POliner Sp. z o.o.
Doświadczeni inżynierowie
Prezentacja prowadzona będzie przez doświadczonych inżynierów reprezentujących jedną z czołowych firm wykonawczych branży bezwykopowej w Europie – firmę Blejkan S.A.
Mariusz Iwanejko na Konferencji Inżynieria Bezwykopowa w 2021 r. Fot. Quality Studio
Mariusz Iwanejko jest absolwentem Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Warszawskiej. Od początku kariery zawodowej związany z branżą wodociągowo-kanalizacyjną. W 1983 roku został zatrudniony jako asystent projektanta w Biurze Projektów Zakładów Azotowych „Puławy” w pracowni instalacyjnej. W 1988 uzyskał uprawnienia projektowe i wykonawcze. W latach 1991 – 1994 pracował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w wykonawstwie i nadzorze. Od 1996 pracował w fińskiej firmie Uponor produkującej rury z tworzyw sztucznych. Na początku odpowiedzialny był za sprzedaż systemów infrastrukturalnych jako przedstawiciel handlowy w regionie, następnie jako business development manager. Od 2001 pełnił funkcję kierownika działu metod bezwykopowych w Uponor, zajmując się sprzedażą systemów do bezwykopowej renowacji kanalizacji, m.in. Flexoren™. Wraz z firmą INFRA sp. z o.o. wprowadzał na rynek w Polsce systemy Omega Liner® i MaxiLine®. W latach 2007-2010 był zatrudniony jako business development manager w Insituform Polska – czołowym producencie rękawów do bezwykopowej renowacji kanalizacji. W latach 2012-2019 był prezesem i współwłaścicielem w wykonawczej firmie MD Renova sp. z o.o., zajmującej się bezwykopową renowacją przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych, głównie metodą krakingu oraz naprawą studni kanalizacyjnych. Od 2019 r. pracuje w Blejkan S.A. jako dyrektor marketingu. Jest członkiem Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR).
Andrzej Świątek podczas Konferencji Inżynieria Bezwykopowa w 2019 r. Fot. Quality Studio
Andrzej Świątek to absolwent Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, tytuł magistra inżyniera Inżynierii Środowiska uzyskał w 1993 roku. Przez całą karierę zawodową związany z branżą wodociągowo-kanalizacyjną. W latach 1993-1998 pracował w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi, jako mistrz Sieci Kanalizacji Deszczowej. W roku 1997 uzyskał uprawnienia wykonawcze branży sanitarnej.
W latach 1998-2007 związany był z Per Aarsleff Polska Sp. z o .o., jako Kierownik Działu Produkcji, zarządzając wykonywaniem renowacji bezwykopowych sieci kanalizacyjnych, głównie metodą CIPP, ale również w technologii Swagelining oraz Channeline. W latach 2007-2010 w Insituform Sp. z o.o., jako Dyrektor Techniczny zarządzał działalnością wykonawczą oddziału firmy na terenie Polski. Główny profil działalności to renowacje bezwykopowe CIPP, ale także moduły GRP i naprawy obiektów chemią budowalną.
Od 2010 roku prowadzi własną działalność gospodarczą i nadal pozostaje w ścisłej współpracy z branżą bezwykopową. Nadzoruje projekty dofinansowane z Unii Europejskiej, realizowane wg procedur FIDIC, współpracuje z firmami inwestorskimi, między innymi takimi jak Ekocentrum Wrocław, BUI Ciechański Haładaj, PM Partners. W latach 2019-2020 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu w lubelskiej firmie TAYLOR Sp. z o.o., zajmującej się budową sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, także w technologii bezwykopowej przewiertów sterowanych oraz realizującej renowacje sieci kanalizacyjnych metodę rur spiralnie zwijanych SWP.
Od roku 2021 pozostaje związany z firmą BLEJKAN S.A., gdzie zajmuje się koordynacją działalności wykonawczej na rynkach krajowych i zagranicznych, a także rozwija nowe technologie renowacyjne, w tym metodę CIPP do renowacji wodociągów.
Inżynieria Bezwykopowa - WIEDZA, BIZNES, ATRAKCJE
XXI Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „Inżynieria Bezwykopowa” odbędzie się w dniach 13–15 czerwca 2023 r. w podkrakowskich Tomaszowicach, a także online poprzez serwis akademia.inzynieria.com.
Konferencja rozpocznie się od warsztatów. Wykłady uznanych ekspertów odbędą się w ramach trzech sesji. Poza tym będzie można obejrzeć pokazy technologii na żywo, a jedna z planowanych atrakcji to spotkanie z cenionym dziennikarzem Marcinem Prokopem. Tradycyjnie kulminacyjnym momentem będzie rozdanie TYTANÓW, czyli branżowych nagród.
Program, prelegenci, atrakcje – wszystkie szczegóły dotyczące konferencji znajdziesz TUTAJ.
ZAREJESTRUJ SIĘ i weź udział w dorocznym święcie branży bezwykopowej o zasięgu międzynarodowym.
Przeczytaj także: Ocena rozwiązań bezwykopowych po wielu latach eksploatacji
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.