Lokomotywy, z prędkością do 80 km/godz., przejechały przez wiadukty na linii obwodowej w Warszawie. Były to tzw. dynamiczne próby obciążeniowe. Wiadukty powstały w ramach remontu kolejowej linii Warszawa Gdańska–Warszawa Zachodnia.
Warszawa Koło – test obciążenia wiaduktu. Fot. PKP PLK
Niedzielne dynamiczne próby obciążeniowe polegały na tym, że po wiaduktach (ulice: Obozowa, Zawiszy, Kasprzaka i Wolska) lokomotywa przejeżdżała z różnymi prędkościami: od 10 do 80 km/godz., a specjalna aparatura mierzyła w tym czasie parametry wiaduktów.
Potwierdzone zostały założenia, że wiadukty są przystosowane do obsługi cięższych składów (nacisk na oś 22,5 t) poruszających się z większą niż przed modernizacją prędkością rozkładową (było 40 km/godz. – będzie 80 km/godz) – napisano w komunikacie.
Dodajmy, że w ramach tego projektu nad nowymi torami rozwieszono nową sieć trakcyjną, a tory zostały wyregulowane. Ponadto na przystankach: Warszawa Koło, Warszawa Młynów, Warszawa Wola i na 8. peronie stacji Warszawa Zachodnia trwają prace wykończeniowe.
Warszawa Wola – test obciążenia wiaduktu. Fot. PKP PLK
Trasą między Warszawą Gdańską a Warszawą Zachodnią pociągi mają zacząć jeździć od 20 października br. W przyszłym roku ma rozpocząć się budowa przystanku Warszawa Powązki.
Próby obciążeniowe wiaduktów w Warszawie. Fot. PKP PLK
Projekt „Prace na linii obwodowej w Warszawie (odc. Warszawa Gołąbki/Warszawa Zachodnia–Warszawa Gdańska)” współfinansowany jest z mechanizmu CEF – Łącząc Europę. Wartość umowy dotyczącej bieżącej realizacji projektu wynosi 196 mln zł brutto. Dofinansowanie z UE wynosi 85%.
Przeczytaj także: Przebudowa niemal 100-letniego wiaduktu kolejowego w Opolu
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.