• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Rail Baltica – krótki, ale ważny, wiadukt kolejowy w Ełku

Opublikowano: 13-05-2024 Źródło: PKP PLK

W Ełku otwarto wiadukt na linii kolejowej Rail Baltica w pobliżu przystanku Ełk Szyba Wschód. Obiekt nad ul. Kolejową znacząco poprawił możliwości ruchu pojazdów w mieście i kursowania pociągów.


Wiadukt kolejowy w Ełku. Fot. Paweł Chamera/PKP PLK Wiadukt kolejowy w Ełku. Fot. Paweł Chamera/PKP PLK

Wiadukt kolejowy linii Rail Baltica ma 21 m długości. Przebudowano także znajdującą się pod nim ul. Kolejową (360 m). Jest już dwupasowa jezdnia dla kierowców, kończy się budowa chodnika i ścieżki rowerowej. Wewnętrzne drogi dojazdowe ułatwiają dostęp do pobliskich bloków, wybudowano ich 280 m.

Fot. Paweł Chamera/PKP PLK Fot. Paweł Chamera/PKP PLK

Wiadukt znajduje się przy przystanku Ełk Szyba Wschód i umożliwia dostęp do peronów. Zapewniono ścieżki z antypoślizgową nawierzchnią. Przeprawa zastąpiła przejazd w poziomie szyn, auta nie czekają już na przejazd przed rogatkami.

Fot. Damian Strzemkowski/PKP PLK Fot. Damian Strzemkowski/PKP PLK

Na moście kolejowym przez rzekę Ełk układana jest nawierzchnia torowa. Na stacji Ełk trwają prace wykończeniowe na dwóch nowych peronach oraz w przejściu podziemnym. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych za 613 mln zł ma zostać zrealizowana do lata 2024 r. Jest prowadzona w ramach modernizacji linii Rail Baltica Białystok–Ełk.

Przeczytaj także: Jedna inwestycja, trzy mosty w Łodzi

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!