Uwarunkowania geograficzne, gospodarcze i instytucjonalne – tak w skrócie można by określić kategorie czynników, które zadecydowały o wyborze tunelu jako najlepszego typu obiektu, którym kierowcy mogliby przeprawić się pomiędzy wyspami. W swoim wystąpieniu Barbara Michalska odniesie się przede wszystkim do faktu, iż Świna jest ważnym szlakiem wodnym. Cieśnina stanowi początek Odrzańskiej Drogi Wodnej i jednocześnie dostęp do portu w Szczecinie, dlatego wszelkie prace utrudniające transport na torze wodnym wymagałyby pozwoleń wielu różnych instytucji, niekoniecznie przekonanych do budowy przeprawy mostowej. O tym, jakiego typu wątpliwości pojawiały się podczas prac studialnych i analiz, słuchacze dowiedzą się podczas konferencji.


Trzecia edycja Konferencji Budownictwo Podziemne poświęcona będzie wykorzystaniu przestrzeni podziemnej w inwestycjach infrastrukturalnych i kubaturowych. Podczas wystąpień poruszone zostaną takie zagadnienia jak: budowa i rozbudowa metra w dużych obszarach miejskich, aspekty społeczne i ekonomiczne inwestycji tunelowych oraz innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne. Omówione zostaną również spektakularne projekty tunelowe w Polsce i za granicą.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 11–12 kwietnia 2018 r. w Radisson Blu Sobieski Hotel**** w Warszawie. Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji!

Z tematyką tegorocznej edycji spotkania można zapoznać się na stronie www wydarzenia.

Rejestracja online dostępna jest tutaj.

Przeczytaj także relację z II Konferencji Budownictwo Podziemne