Zabudowa przestrzeni podziemnej to nie tylko sieci metra, podziemne parkingi czy tunele drogowe lub kolejowe. To także budowa jakże potrzebnej sieci infrastruktury przesyłowej: wodociągów, kanalizacji, gazociągów czy nawet instalacji przemysłowych.
Mariusz Iwanejko, BLEJKAN S.A. Fot. Quality Studio
Intensywna eksploatacja infrastruktury podziemnej nieuchronnie prowadzi do jej zużycia oraz licznych uszkodzeń. Czy remedium na ten stan jest wyłącznie okresowa wymiana rur? W żadnym wypadku: od dziesięcioleci bowiem prężnie rozwija się sektor bezwykopowej renowacji sieci podziemnych.
O jednej z technologii, powszechnie stosowanej w ramach modernizacji infrastruktury, opowie podczas XIV Konferencji Naukowo-Technicznej Infrastruktura Podziemna Miast przedstawiciel firmy BLEJKAN S.A., Platynowego Sponsora wydarzenia, Mariusz Iwanejko.
Prelegent przedstawi znaną na rynku bezwykopowym metodę renowacji modułami z czystego GRP kanalizacji grawitacyjnej dużych przekrojów niekołowych. Producentem stosowanych przez tę firmę modułów jest firma MARPLAST sp. z o.o. Szeroki asortyment produkowanych od ponad 20 lat modułów z fGRP wykorzystywany jest na wielu placach budów w całej Polsce. Skąd ta popularność? Rury i moduły z czystego fGRP wykonane są z włókna szklanego nasączanego żywicą bez wypełniaczy, co sprawia, iż dają jednorodną konstrukcję ściany, która zapewnia bezawaryjną pracę rurociągów na długie lata.
O Konferencji Infrastruktura Podziemna Miast
XIV Konferencja Naukowo-Techniczna Infrastruktura Podziemna Miast odbędzie się w dniach od 19 do 21 października br., w murach Politechniki Wrocławskiej oraz na platformie Akademia Inżynieria. Wśród prelekcji znajdą się wystąpienia dotyczące aplikacji dobrze znanych oraz nowoczesnych technologii, ale też omawiające realizację ważnych projektów – takich jak tunel pod cieśniną Świną czy też Trasa Łagiewnicka w Krakowie. Nie zabraknie również możliwości uzyskania praktycznej wiedzy dotyczącej stosowania wybranych rozwiązań.
Pierwsze dwa dni poświęcone zostaną na obrady i istotne branżowe rozmowy – natomiast trzeciego dnia uczestnicy wybiorą się do Hydropolis: unikatowego centrum wiedzy o wodzie, znajdującego się w wyjątkowym obiekcie zlokalizowanym pod ziemią. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się bowiem w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej.
Nie czekaj, zarejestruj się!
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.