Retencjonowanie i odprowadzanie wód opadowych na obszarach zurbanizowanych to temat wielu prac naukowych oraz projektów badawczych i przemysłowych. Kwestia ta z roku na rok staje się coraz bardziej paląca z uwagi na zmiany klimatu: coraz częściej występujące deszcze nawalne prowadzą do coraz bardziej brzemiennych w skutki katastrof.
Joanna Szafron, Uponor Infra sp. z o.o. Fot. Quality Studio
Poza terenami zurbanizowanymi, na których najczęściej dochodzi obecnie do podtopień spowodowanych przez brak odpowiedniej niebiesko-zielonej infrastruktury, szczególnie wrażliwym elementem są tereny trudne, w obrębie których realizacja inwestycji z zakresu ochrony przeciwpowodziowej jest wyjątkowym wyzwaniem.
Wyzwania jednak te warto, a nawet należy podejmować. W jaki sposób? Rozwiązaniami wypracowanymi przez firmę Uponor Infra sp. z o.o., Złotego Sponsora 14. edycji Konferencji Infrastruktura Podziemna Miast, podzieli się przedstawicielka firmy, Joanna Szafron.
O Konferencji Infrastruktura Podziemna Miast
XIV Konferencja Naukowo-Techniczna Infrastruktura Podziemna Miast odbędzie się w dniach od 19 do 21 października br., w murach Politechniki Wrocławskiej oraz na platformie Akademia Inżynieria. Wśród prelekcji znajdą się wystąpienia dotyczące aplikacji dobrze znanych oraz nowoczesnych technologii, ale też omawiające realizację ważnych projektów – takich jak tunel pod cieśniną Świną czy też Trasa Łagiewnicka w Krakowie. Nie zabraknie również możliwości uzyskania praktycznej wiedzy dotyczącej stosowania wybranych rozwiązań.
Pierwsze dwa dni poświęcone zostaną na obrady i istotne branżowe rozmowy – natomiast trzeciego dnia uczestnicy wybiorą się do Hydropolis: unikatowego centrum wiedzy o wodzie, znajdującego się w wyjątkowym obiekcie zlokalizowanym pod ziemią. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się bowiem w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.