Umiejscowienie budowli określane jest jako "znakomite, ale trudne" ("Gazeta Wyborcza"), ponieważ przez środek działki przebiega tunel Wisłostrady, który właśnie został odkopany. Wzdłuż jego bocznej ściany, od strony Wybrzeża Kościuszkowskiego trwają prace przy budowie tunelu technicznego.

Prace rozpoczęły się pod koniec lipca, nie uniknięto jednak opóźnień. Ich przyczyną stały się odkopane "tajemnicze światłowody", które nie widnieją na planach (łącznie 15 światłowodów). Jak się okazało, ich właścicielami są m.in. Ministerstwo Obrony Narodowej, komenda stołeczna policji, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz telewizja kablowa i TP SA. Wszystkie światłowody zostaną umieszczone w tunelu technicznym wraz z rurami MPWiK, kablami energetycznymi i instalacjami obsługującymi i sterującymi urządzeniami podziemnego odcinka Wisłostrady. Takie rozwiązanie będzie szczególnie wygodne w przypadku jakichkolwiek usterek.

Obecnie trwają prace przy ścianach szczelinowych i fundamentach skrzyniowych. Na nich bowiem oprze się budynek "Kopernika" tak, by nie obciążać tunelu Wisłostrady.