W marcu 2019 r. mają dobiec końca prace przy projekcie szybkiej, masowej komunikacji (The Mass Rapid Transit - MRT) w Dżakarcie. W stolicy Indonezji powstanie 23-kilometrowy odcinek kolejowy, będący częściowo metrem. Co ciekawe, przy obsłudze pojazdów metra w Dżakarcie będzie wykorzystywana polska tokarka kołowa, wyprodukowana w Kuźni Raciborskiej przez firmę Rafamet.
Polska tokarka będzie pracować w metrze w Dżakarcie. Fot. Rafamet
Urządzenie typu UBF 112 N służy do regeneracji profilu jezdnego kół stosowanych w szynowych pojazdach kolejowych.
- Obrabiarka będzie pracowała w zakładzie należącym do Jakarta MRT (metro w Dżakarcie). Maszyna zostanie wysłana do odbiorcy jeszcze w tym roku - mówi Norbert Jasłowski, kierownik sprzedaży fabryki Rafamet.
Tym samym producent z Kuźni Raciborskiej wraca na indonezyjski rynek po 30 latach przerwy.
- Liczymy, że dzięki temu kontraktowi będziemy mogli uczestniczyć w kolejnych inwestycjach realizowanych w tamtejszej branży kolejowej - dodaje Andrzej Rustanowicz, dyrektor eksportu.
MRT w Dżakarcie ma na celu rozładowanie ruchu samochodowego, którego poziom niebezpiecznie się zwiększa. Aktualnie budowana jest północno-południowa linia, łącząca Kampung Bandan w północnej części Dżakarty z Lebak Bulus w części południowej. A ponadto planowana jest już budowa odcinka łączącego wschód i zachód stolicy.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.