Już za dwa tygodnie we Wrocławiu oraz na platformie edukacyjnej Akademia Inżynieria rozpocznie się 14. edycja konferencji Infrastruktura Podziemna Miast. Podczas tego wydarzenia głos zabiorą światowi eksperci sektora budownictwa podziemnego, zarówno naukowcy, jak i wykonawcy oraz producenci rozwiązań. Nie zabraknie także głosu ze strony inwestorów.
Dymitr Petrow-Ganew, Herrenknecht AG. Fot. Quality Studio
Rozwiązania dla rynku budownictwa podziemnego obejmują wiele różnych kategorii: począwszy od budowy tuneli wielkośrednicowych poprzez wzmacnianie gruntu aż po bezwykopową budowę infrastruktury podziemnej. W zakresie dostawy urządzeń służących do budowy tuneli i mikrotuneli jednym z niekwestionowanych liderów jest firma Herrenknecht AG, Generalny Sponsor XIV Konferencji Naukowo-Technicznej Infrastruktura Podziemna Miast. Podczas wydarzenia reprezentant firmy, Dymitr Petrow-Ganew, opowie o technologiach, kóre Herrenknecht AG do tej pory wprowadził z sukcesem nie tylko na światowe rynki, ale i na polskie place budów.
Od 2003 r. Dymitr Petrow-Ganew jako przedstawiciel producenta dostarczył do Polski m.in. głowice maszyn TBM (ang. Tunnnel Boring Machine) dla Metra Warszawskiego i do budowy tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku (o średnicy 12,5 m). Wziął udział w ponad 100 konferencjach na temat infrastruktury podziemnej i technologii bezwykopowych oraz autorem kilkudziesięciu publikacji i referatów dotyczących mikrotunelowania i tarcz TBM (ang. Tunnel Boring Machine), a także innych metod budowy pod ziemią.
O Konferencji Infrastruktura Podziemna Miast
XIV Konferencja Naukowo-Techniczna Infrastruktura Podziemna Miast odbędzie się w dniach od 19 do 21 października br., w murach Politechniki Wrocławskiej oraz na platformie Akademia Inżynieria. Wśród prelekcji znajdą się wystąpienia dotyczące aplikacji dobrze znanych oraz nowoczesnych technologii, ale też omawiające realizację ważnych projektów ¬– takich jak tunel pod cieśniną Świną czy też Trasa Łagiewnicka w Krakowie. Nie zabraknie też możliwości uzyskania praktycznej wiedzy dotyczącej stosowania wybranych rozwiązań.
Pierwsze dwa dni poświęcone zostaną na obrady i istotne branżowe rozmowy – natomiast trzeciego dnia uczestnicy wybiorą się do Hydropolis: unikatowego centrum wiedzy o wodzie, znajdującego się w wyjątkowym obiekcie zlokalizowanym pod ziemią. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się bowiem w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej.
Nie czekaj, zarejestruj się!
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.