Planuje się, że już za 11 dni Metro Warszawskie skończy odbiory techniczne. Ryszard Orłowski z firmy PeBeKa, która jest głównym wykonawcą ostatniej stacji pierwszej linii metra i największego w Warszawie węzła przesiadkowego, zapewnia, że uda się zdążyć z pracami do 24 września.

Tymczasem nie udało się dotrzymać poprzedniego terminu zakończenia prac, który wyznaczono na 31 sierpnia. Doszło do odebrania jedynie trzech z ośmiu części całego węzła komunikacyjnego. 

24 września, jeśli Metro zakończy odbiory, stacja zostanie zgłoszona państwowym służbom, m.in. straży pożarnej. W "Gazecie Wyborczej Stołecznej" czytamy, że rzecznik ratusza Tomasz Andryszczyk zarzeka się, że pasażerowie dojadą do Młocin w jeden z weekendów przed 1 listopada. Wstępne daty otwarcia ustalono na 18 lub 25 października.
Planuje się, że już 3 października, do przebudowanej pętli przy Hucie Warszawa zaczną dojeżdżać tramwaje, zatrzymujące się na razie na przystankach tymczasowych.

W nowym węźle przesiadkowym utworzono nową pętlę autobusową dla linii miejskich i podwarszawskich. Obok niej zbudowano garaż "parkuj i jedź" na ponad tys. samochodów, darmowy dla kierowców, którzy skorzystają z komunikacji miejskiej. Do metra dotrą łącznikiem, w którym zaplanowano sklepy, punkty usługowe i bar.