Aby poszerzyć możliwości montażowe zainstaluje w fabryce przed końcem tego roku 200-tonową suwnicę. Obecnie zakład Tsurumi dysponuje pojedynczym żurawiem o udźwigu do 100 ton. Spośród wyprodukowanych do końca przyszłego roku podatkowego maszyn przynajmniej dwie będą mogły wiercić tunele o średnicy co najmniej 9 m.

W Japonii w najbliższych latach znacząco wzrośnie zapotrzebowanie na sprzęt tunelowy

Jakkolwiek zazwyczaj zapotrzebowanie na maszyny drążące o dużych średnicach nie jest wysokie, zwykle są to dwa lub trzy urządzenia rocznie, to w najbliższym czasie koncern będzie mieć więcej zamówień. Maszyny będą potrzebne m.in. do drążenia tuneli w ciągu autostrad (np. Tokio Outer Loop) czy na trasach linii kolejowych. JFE Engineering oczekuje, że znacząco zyska na budowie linii magnetycznej łączącej Tokio i Nagoję. Do jej budowy będzie potrzebne nawet kilkanaście maszyn TBM (Tunnel Boring Machine), gdyż na blisko 90% tej trasy pociągi będą poruszać się w tunelach.

Sprzęt tunelowy produkowany w zakładzie Tsurumi jest sprzedawany przez spółkę joint venture JFE Engineering i IHI – tj. Japan Tunnel Systems. Firma z Yokohamy oczekuje znaczącego wzrostu zamówień w tym roku podatkowym – o około 60% w porównaniu z rokiem 2013. Krajowe zamówienia będą stanowić wg prognoz około 70% wszystkich kontraktów (w roku obrotowym 2013 było to około 50%).