Budowa linii metra w polskich miastach to temat budzący sporo kontrowersji. Mimo iż w naszym kraju takie projekty mają wielu przeciwników, to zagraniczne przykłady pokazują, że przedsięwzięcia te są jak najbardziej uzasadnione. Linie metra jako główny środek komunikacji miejskiej sprawdziły się przecież doskonale nawet w w takich miastach, jak Bilbao, Katania czy Walencja.

W Polsce, poza Warszawą i Krakowem, koncepcja budowy metra od lat analizowana jest również we Wrocławiu. Szczegółowe informacje na temat projektu, począwszy od historii tego pomysłu, poprzez analizy geologiczno-inżynierskie, aż po możliwe do zastosowania metody budowy podczas II Konferencji „Budownictwo Podziemne” przedstawi dr inż. Tomasz Abel, z Politechniki Wrocławskiej. Wydarzenie to jest planowane w dniach 14-15 września 2016 r. w krakowskim Hotelu Swing.

Referendum w sprawie budowy metra we Wrocławiu

Prof. dr hab. inż. Antoni Tajduś z Akademii Górniczo-Hutnicznej, komentując negatywny wynik referendum dotyczącego koncepcji budowy metra w stolicy Dolnego Śląska, podczas ubiegłorocznej konferencji „Budownictwo Podziemne” powiedział, że mimo iż jest ono przegrane, to i tak, jego zdaniem, dolnośląska stolica będzie miała metro wcześniej niż Kraków, a tu z kolei nie powstanie ono nawet za 50 lat, mimo korzystnego wyniku referendum.

Do jakich innych wniosków doszli eksperci zgromadzeni na I Konferencji „Budownictwo Podziemne? Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.  

Więcej informacji na temat II Konferencji „Budownictwo Podziemne”