• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Mikrotuneling w systemach kanalizacji i retencji

Opublikowano: 01-06-2023 Źródło: inzynieria.com

Mikrotuneling w systemach kanalizacji i retencji – budowa kolektorów Wiślanych w Warszawie – to tytuł wystąpienia Dymitra Petrowa-Ganewa z firmy Herrenknecht AG podczas XXI Międzynarodowej Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” #IB2023, która odbędzie się w dniach 13–15 czerwca 2023 r. w Tomaszowicach pod Krakowem.


Mikrotunelowanie maszyną Herrenknecht wykonane przez firmę Sanimet, Krzysztof Grzywacz. Fot. sanimet.pl Mikrotunelowanie maszyną Herrenknecht wykonane przez firmę Sanimet, Krzysztof Grzywacz. Fot. sanimet.pl

Kolektor Wiślany będzie pełnił niezwykle ważną funkcję w miejskim systemie gospodarowania ściekami i wodami opadowymi. Posłuży do retencji ścieków i deszczówki z lewobrzeżnej części Warszawy: Mokotowa, Ochoty, Woli, Śródmieścia, Żoliborza i Bielan.

Zgromadzone w nim nieczystości będą poddawane filtracji w zakładach Farysa i Świderska i ostatecznie trafią do oczyszczalni ścieków „Czajka”. Kolektor ma za zadanie także ograniczyć konieczność uruchamiania się tzw. zrzutów burzowych do Wisły, w przypadku wystąpienia deszczy nawalnych, które przy obecnych zmianach klimatycznych będą zjawiskiem coraz częstszym.

Dymitr Petrow-Ganew, Herrenknecht. Fot. Quality Studio
Dymitr Petrow-Ganew, Herrenknecht. Fot. Quality Studio

Kolektor poprowadzony wzdłuż Wisłostrady budowany jest metodą bezwykopową przy użyciu technologii mikrotunelowania polegającej na drążeniu tunelu, w który wprowadzane są rury przewodowe. Doświadczeniami wynikającymi z tej realizacji podzieli się Dymitr Petrow-Ganew, który od 2003 r. pracuje w niemieckiej firmie Herrenknecht AG na stanowisku dyrektora handlowego odpowiedzialnego za rynki Europy Wschodniej i Centralnej.
 

Inżynieria Bezwykopowa - WIEDZA, BIZNES, ATRAKCJE

XXI Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „Inżynieria Bezwykopowa” odbędzie się w dniach 13–15 czerwca 2023 r. w podkrakowskich Tomaszowicach, a także online poprzez serwis akademia.inzynieria.com.

Konferencja rozpocznie się od warsztatów. Wykłady uznanych ekspertów odbędą się w ramach trzech sesji. Poza tym będzie można obejrzeć pokazy technologii na żywo, a jedna z planowanych atrakcji to spotkanie z cenionym dziennikarzem Marcinem Prokopem. Tradycyjnie kulminacyjnym momentem będzie rozdanie TYTANÓW, czyli branżowych nagród.

Program, prelegenci, atrakcje – wszystkie szczegóły dotyczące konferencji znajdziesz TUTAJ.

ZAREJESTRUJ SIĘ i weź udział w dorocznym święcie branży bezwykopowej o zasięgu międzynarodowym.

Przeczytaj także: Quickplanner3D – nowy wymiar planowania przewiertów

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!