Partnerzy portalu

Koleje kupiły wielozadaniowy żuraw do robót torowych

Opublikowano: 22-09-2023 Źródło: PKP PLK

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe (PPM-T), spółka zależna PKP Polskich Linii Kolejowych (PKP PLK), zakupiła nowoczesny żuraw kolejowy. Maszyna ma zapewnić wydajną i dokładną realizację prac remontowo-utrzymaniowych na infrastrukturze torowej.


Żuraw kolejowy. Fot. Przemysław Zieliński/PKP PLK Żuraw kolejowy. Fot. Przemysław Zieliński/PKP PLK

Żuraw Multi Tasker KRC 1200, jak podaje PKP PLK, przyczyni się do utrzymania sprawności sieci kolejowej oraz jej modernizacji i rozbudowy. Praca pojazdu zapewnia bezpieczne prowadzenie ruchu pociągów po sąsiednich torach przy równoczesnej realizacji prac remontowych i inwestycyjnych .

Maszyna jest wielozadaniowa. Jej udźwig wynosi 150 ton, a wysięg pozwala na montowanie i demontowanie elementów wielkogabarytowych. Nadaje się do blokowej wymiany rozjazdów na liniach kolejowych i dla kolejowego ratownictwa technicznego. Może usuwać duże przeszkody z torów, a także ustawiać wagony i lokomotywy na torach podczas akcji ratunkowych.

Fot. Przemysław Zieliński/PKP PLK Fot. Przemysław Zieliński/PKP PLK

PPM-T ma siedzibę w Gdańsku, świadczy usługi związane z utrzymaniem i remontami linii kolejowych, realizuje też duże projekty infrastrukturalne dotyczące modernizacji i budowy nawierzchni kolejowych. Posiada maszyny do robót torowych: podbijarki torów i rozjazdów, profilarki tłucznia, zgrzewarki torów, dynamiczne stabilizatory torów, pociągi regulacyjno-montażowe do sieci trakcyjnej.

Posiada też lokomotywy i wagony, zajmuje się przewozem kruszywa i materiałów nawierzchniowych na własne potrzeby (3–5 pociągów dziennie).

Przeczytaj także: Lubuskie – 60-metrowy wiadukt zastąpi trzy przejazdy kolejowo-drogowe

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!