Partnerzy portalu

Kolejowa zakopianka będzie gotowa do końca roku

Opublikowano: 28-02-2023 Źródło: PKP PLK

W zimie, od grudnia do lutego, podróżni mogli kolejową zakopianką dojeżdżać do Zakopanego. Od marca na linii kolejowej Sucha Beskidzka–Chabówka–Zakopane będą kontynuowane prace modernizacyjne.


Stacja Nowy Targ. Fot. Arkadiusz Mstowski/PKP PLK Stacja Nowy Targ. Fot. Arkadiusz Mstowski/PKP PLK

Przebudowa kolejowej zakopianki realizowana jest etapami, z przerwami w okresach wakacyjnych. Do tej pory zmodernizowano 30 stacji, pojawiły się nowe przystanki. Od 1 marca do 21 czerwca 2023 r. będą kontynuowane roboty torowe na odcinku linii kolejowej między Suchą Beskidzką a Zakopanem. W czerwcu zakończą się na stacji Szaflary, a w grudniu w Białym Dunajcu i Zakopanem.

Przed letnimi wakacjami pojawią się nowe obiekty, unowocześniony zostanie kolejny peron na stacji Nowy Targ. W Poroninie ruszy budowa przejścia pod torami.

Przystanek Stryszów. Fot. Gabriela Antosiak/PKP PLK Przystanek Stryszów. Fot. Gabriela Antosiak/PKP PLK

W trakcie robót będzie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków–Zakopane.

Wszystkie prace mają zakończyć się do grudnia 2023 r. Czas przejazdów na linii kolejowej Kraków–Zakopane wyniesie około 2 godz. dla najszybszego pociągu.

Inwestycje na kolejowej zakopiance są prowadzone w ramach projektu „Prace na liniach nr 97, 98 ,99, na odcinku Skawina–Sucha Beskidzka–Chabówka–Zakopane”. Projekt za ponad 1,1 mld zł netto jest współfinansowany przez Unię Europejską z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Przeczytaj także: Dojazd koleją do lotniska w Pyrzowicach. Część linii już gotowa

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia