• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Śląsk: ważna inwestycja tramwajowa w Świętochłowicach

Opublikowano: 07-06-2022 Źródło: Tramwaje Śląskie

Tramwaje Śląskie podpisały kontrakt na modernizację torowiska w ul. Katowickiej w Świętochłowicach, od granicy z Chorzowem do ul. Żołnierskiej. Wcześniej przebudowano trasy tramwajowe w Chorzowie prowadzące do granicy z tym miastem.


Tramwaj w Świętochłowicach. Fot. Tramwaje Śląskie Tramwaj w Świętochłowicach. Fot. Tramwaje Śląskie

Zadanie będzie realizowane w formule „projektuj i buduj” – najpierw powstanie dokumentacja projektowa, a później dojdzie do prac budowlanych. Te będą dotyczyć liczącego około 360 m fragmentu ul. Katowickiej od granicy z Chorzowem do skrzyżowania z ul. Żołnierską. Zmodernizowane zostanie torowisko tramwajowe (720 metrów toru pojedynczego) z siecią trakcyjną. Dojdzie też do przebudowy infrastruktury podziemnej i drogowej. Na projektowanie i uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych przeznaczono pięć miesięcy, a na roboty w terenie kolejne dziewięć miesięcy.

Prace powinny zakończyć się na początku sierpnia 2023 r. Wartość umowy przekracza 12,7 mln zł netto (około 15,7 mln zł brutto).

Fot. Tramwaje Śląskie Fot. Tramwaje Śląskie

Zadanie „Przebudowa infrastruktury tramwajowej w Świętochłowicach w ciągu ul. Katowickiej, od granicy z Chorzowem do ul. Żołnierskiej” wykona konsorcjum firm SPAW-TOR z Krakowa, Silesia Invest z Gliwic i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Grotex z Zabrza.

Inwestycja jest częścią „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko–Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w perspektywie UE 2014–2020.

Przeczytaj także: W Sosnowcu po przebudowie torowiska pojadą tramwaje niskopodłogowe

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia