Szlak Mielec–Padew to przedłużenie otwartej w 2021 r. trasy z Dębicy do Mielca. Zmodernizowano tory, linię zelektryfikowano, zamontowano nowoczesne perony w Chorzelowie, Tuszowie Narodowym i w Jaślanach. Reaktywacja podkarpackiego połączenia kolejowego kosztowała 106 mln zł netto.
Po 13 latach pociągi wracają na trasę Mielec–Padew. Fot. Dominik Konarek/PKP PLK
Linia kolejowa Dębica–Mielec–Padew dostępna jest od 6 listopada 2022 r. Przejazdy między Mielcem a Padwią trwają około 17 min, a podróż z Dębicy do Padwi zajmuje mniej więcej 50 min.
Nowy peron w Jaślanach. Fot. Dominik Konarek/PKP PLK
Podczas robót wymieniono tory i rozjazdy, a także przebudowano 12 przejazdów kolejowo-drogowych. W Chorzelowie, Tuszowie Narodowym i w Jaślanach zamontowano wysokie perony ułatwiające wsiadanie i wysiadanie. Pojawiły się tablice informacyjne i czytelne oznakowanie oraz udogodnienia dla osób z problemami ruchowymi, a także niewidzących i niedowidzących.
W Mielcu przy ul. Sienkiewicza powstaje wiadukt drogowy nad torami, który zastąpi dwa skrzyżowania w poziomie torów. Wykonano przyczółki i płytę nośną, montowana jest konstrukcja stalowa, budowane drogi dojazdowe. W rejonie stacji Mielec pod koniec 2022 r. zostanie otwarte przejście podziemne.
Wiadukt drogowy w Mielcu. Fot. Adam Stec/PKP PLK
Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 25, na odcinku Padew–Mielec–Dębica” dofinansowanego ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014–2020. Podpisano już kontrakty o wartości przekraczającej 323 mln zł netto.
Przeczytaj także: 10 nowych torów na stacji Biała Podlaska na linii Warszawa–Terespol
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.