Partnerzy portalu

Dolny Śląsk – bliżej do budowy obwodnic Legnicy i Milicza [MAPY]

Opublikowano: 20-04-2023 Źródło: GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złożyła wnioski o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla budowy obwodnic Legnicy i Milicza. Bez nich nie można ogłosić przetargów na realizację tych zadań.


Obwodnice Legnicy i Milicza czekają na decyzje środowiskowe. Fot. GDDKiA Obwodnice Legnicy i Milicza czekają na decyzje środowiskowe. Fot. GDDKiA

Prawie 9 km obwodnicy Legnicy

Obwodnica Legnicy powstanie w ciągu DK94. GDDKiA wskazała wariant W2 jako preferowany (niebieski na mapie), który omija osiedle Piekary i ul. Sikorskiego. Planowana droga zaczyna się w okolicy ronda na drodze wojewódzkiej nr 323, na północ od węzła Legnica autostrady A4. Początkowo trasa odchodzi w kierunku południowo-wschodnim, ul. Gniewomierską (DP2176D), i przecina obszary Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dalej przekracza linię kolejową nr 137 Katowice–Legnica i zmienia kierunek na północny omijając Bartoszów. Potem biegnie przez tereny miejskie krzyżuje się z ul. Koskowicką (DP2177D) i na krótkim jej odcinku prowadzi na wschód. Ostatecznie obwodnica odbija na północ i przecinając ul. Legnicką (DP2178D) włączy się w istniejącą DK94. W wariancie preferowanym pozamiejski odcinek ma długość 5,1 km.

Obwodnica Legnicy. Źródło: GDDKiA Obwodnica Legnicy. Źródło: GDDKiA

Obwodnica Legnicy osiągnie długość 8,7 km, to wspólne zadanie GDDKiA i gminy. Powstanie spójny układ komunikacyjny dróg A4, S3 (DK3) i DK94 z ominięciem centrum miasta.

Obwodnica Milicza zwiększy przepustowość połączenia drogi ekspresowej S5 z DK11

Trasa o długości 10 km swój bieg będzie miała po zachodniej stronie miasta w ciągu DK15. Zacznie się w okolicy Miłochowic, ominie Kaszowo i włączy z powrotem do DK15 w okolicy miejscowości Stawiec. Budowa tej obwodnicy poprawi przepustowość drogi łączącej S5 z DK11 w Jarocinie (w przyszłości będzie to S11). Szosa wyprowadzi ruch tranzytowy z Milicza i Jarocina. GDDKiA wybrała wairiant 5 (na mapie pomarańczowy).

Obwodnica Milicza. Źródło: GDDKiA Obwodnica Milicza. Źródło: GDDKiA

Przeczytaj także: Północna Obwodnica Krakowa: najdłuższe obiekty nowej drogi

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.