Partnerzy portalu

Obwodnica w ciągu DK13 ułatwi przejazd w kierunku autostrady A6 [film]

Opublikowano: 23-05-2023 Źródło: GDDKiA

I etap budowy obwodnicy Przecławia i Warzymic (woj. zachodniopomorskie) w ciągu DK13 zakończy się w III kwartale 2023 r. Na jezdniach głównych jest już nawierzchnia, trwają roboty przy rondzie łączącym trasę z obecnym przebiegiem drogi krajowej nr 13. Powstają oznakowanie poziome, ogrodzenie drogi i bariery energochłonne.


Budowa obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu DK13. Fot. GDDKiA Budowa obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu DK13. Fot. GDDKiA

Dwujezdniowa trasa klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) liczy 4,2 km. Poprowadzona jest od ronda Hakena w Szczecinie do włączenia w istniejącą DK13 na południe od Przecławia. Szosa udrożni przejazd tą drogą krajową ze Szczecina w kierunku autostrady A6.

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Aktualnie w Przecławiu i Warzymicach każdego dnia tworzą się zatory drogowe. DK13 jeżdżą samochody w kierunku autostrady i do licznych osiedli. Znajduje się na niej wiele skrzyżowań i przejść dla pieszych. Otwarcie obwodnicy oddzieli ruch tranzytowy od lokalnego.

Powstający odcinek obwodnicy to pierwszy etap realizacji nowego przebiegu DK13 od Szczecina do granicy polsko-niemieckiej w Rosówku. W drugim powstanie węzeł Szczecin Zachód na połączeniu autostrady A6 i DK13. To zadanie czeka na wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Kolejnym etapem będzie budowa obwodnicy Kołbaskowa na południe od autostrady A6. Trasa ma już ZRID, więc wkrótce zacznie się jej budowa.

Przeczytaj także: Małopolska: budowa obwodnicy z węzłem na A4

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!