• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Terminal lotniska w kształcie płatka śniegu

Opublikowano: 02.06.2019
Harbin, Chiny , 29.05.2019

MAD Architects, kierowany przez Ma Yansong, pokazało światu swój projekt Terminalu 3 międzynarodowego lotniska Harbin Taiping. Zainspirowani łagodnymi zboczami rozległych północnochińskich równin, zasypywanych co roku ogromną ilością śniegu, projektanci zaproponowali design, który odzwierciedla cechy geograficzne i klimatyczne tego terenu. Terminal, niczym płatek śniegu, delikatnie spada na ziemię.

Jako stolica prowincji Heilongjiang, Harbin zajmuje ważną strategiczną pozycję w głębi lądu północno-wschodniej Azji i służy jako jeden z największych węzłów komunikacyjnych w regionie. Terminal 3 lotniska w Harbinie będzie się składał z szeregu pomocniczych obiektów lotniskowych, w tym naziemnych węzłów komunikacyjnych, hoteli, sklepów i parkingów.

Odnogi budynku, układające się w kształt płatka śniegu, mają być nie tylko ładne: znacznie skrócą czas potrzebny pasażerom na dotarcie do samolotu, minimalizując jednocześnie zatory i poprawiając ogólną wydajność płyty lotniska. Do 2030 r. oczekuje się, że Terminal 3 międzynarodowego portu lotniczego Harbin Taiping osiągnie roczną przepustowość 43 mln pasażerów.

Zobacz także: Tak prezentuje się nowe lotnisko w Stambule