• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Jak zmienia się stadion w Szczecinie? Budowa trwa

Opublikowano: 19.07.2020
Szczecin , 17.07.2020

Trwa budowa stadionu w Szczecinie, z którego na co dzień korzystać będą ekstraklasowi piłkarze Pogoni. W ostatnim czasie rozpoczęły się prace przy przenoszeniu głównej murawy, cały czas powstaje też trybuna wschodnia. W ramach robót związanych z murawą, z liczącej ponad 8 tys. m2 powierzchni wywiezionych zostanie ponad 4 tys. m3 gruntu. Na początek zaplanowano zdjęcie humusu, potem przyjdzie czas na korytowanie do głębokości około 0,5 m. Kolejne kroki to układanie geowłókniny, montaż drenażu oraz instalacji do nawadniania, czy wykonanie warstwy odsączającej i ogrzewania murawy. W ramach tej inwestycji powstaje też Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Przeprowadzenie wszystkich prac pochłonie ponad 364 mln zł, z czego sama przebudowa stadionu ponad 261 mln zł.

Stadion Miejski im. Floriana Krygiera w Szczecinie pomieści 20 tys. kibiców. Wcześniej był to obiekt o kształcie podkowy, po przebudowie będzie mieć cztery zadaszone trybuny. Zobaczcie zdjęcia z placu budowy.

Zobacz także: Budowa fabryki Wody w Szczecinie nabiera rozpędu

Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe