• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Badania podłoża dla morskiej farmy wiatrowej BC-Wind

Opublikowano: 30-01-2024 Źródło: Ocean Winds

Spółka Ocean Winds rozpoczęła badania podłoża na trasie kabla lądowego, który połączy morską farmę wiatrową BC-Wind ze stacją elektroenergetyczną w gminie Choczewo. Prace aktualnie prowadzone są na plaży i trasie wyprowadzenia kabli z morza.


Badania gruntu dla morskiej farmy wiatrowej. Fot. Ocean Winds Badania gruntu dla morskiej farmy wiatrowej. Fot. Ocean Winds

Jak informuje firma, badania są prowadzone z pełnym poszanowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz z dbałością o nienaruszanie istniejącej infrastruktury. Prace pozwolą na wybór odpowiednich metod ułożenia kabla na potrzeby morskiej farmy wiatrowej. Za ich realizację odpowiada spółka Remea.

Fot. Ocean Winds Fot. Ocean Winds

Ocean Winds realizuje projekt morskiej farmy wiatrowej o nazwie BC-Wind. Elektrownia osiągnie moc do 500 MW z turbinami o jednostkowej mocy od 13 MW. Będzie zlokalizowana około 23 km od wybrzeża, na wysokości gmin Krokowa i Choczewo (woj. pomorskie). Zajmie powierzchnię 90,94 km2. Dla firmy to pierwsza inwestycja offshore w Polsce. Uruchomienie obiektu zaplanowano na 2027 r.

Przeczytaj także: W Polsce będą produkowane wielkie wieże wiatrowe dla turbin 20 MW

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia