Zakończyła się wymiana urządzenia dylatacyjnego na wiadukcie w ciągu drogi ekspresowej S8 w Warszawie. Chodzi o obiekt między węzłami Konotopa oraz Warszawa Zachód i jego część w kierunku Białegostoku.
Fot. GDDKiA
Wiadukt, na którym odbywały się prace, prowadzi drogę S8 nad linią kolejową. Pierwotnie zastanawiano się nad naprawą dylatacji, ale uszkodzenie okazało się na tyle duże, że zdecydowano się na wymianę.
Fot. GDDKiA
Urządzenia dylatacyjne pozwalają na swobodne odkształcenia krawędzi przęseł i jednocześnie na utrzymanie niezakłóconego ruchu. Na czym polega ich wymiana? Po usunięciu starego i ułożeniu nowego urządzenia wylewa się beton, który potrzebuje kilku dni na związanie. Kolejnym krokiem jest nałożenie izolacji i nawierzchni jezdni.
Przeczytaj także: Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy na ukończeniu [zdjęcia]
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.