Partnerzy portalu

Mazowsze: remont 640-metrowego mostu przez Wisłę w Górze Kalwarii

Opublikowano: 03-08-2022 Źródło: GDDKiA

Rozpoczął się remont mostu nad Wisłą w Górze Kalwarii (woj. mazowieckie) w ciągu drogi krajowej nr 50. Na przeprawie i jej dojazdach pojawi się nowa nawierzchnia, dojdzie do wymiany urządzeń dylatacyjnych.


Most przez Wisłę w Górze Kalwarii w ciągu DK50. Fot. GDDKiA Most przez Wisłę w Górze Kalwarii w ciągu DK50. Fot. GDDKiA

Most przez Wisłę w Górze Kalwarii wybudowano w latach 50. XX w. i oddano do użytku w 1954 r. Remont i wzmocnienie konstrukcji obiektu wykonano ostatnio w 1998 r. Konstrukcja ma poprzeczną oś symetrii umiejscowioną w środku przeprawy. Jej całkowita długość wynosi 640 m.

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Podczas prac remontowych zostaną wymienione urządzenia dylatacyjne. Na moście i drogach dojazdowych do niego pojawi się nowa nawierzchnia. Elementy konstrukcji nośnej zyskają zabezpieczenie antykorozyjne. Dojdzie też do naprawy i uzupełnienia systemów odwodnienia. Balustrady i bariery ochronne przeprawy i dojazdów będą naprawione.

Zadanie za 7 mln zł wykonuje firma B2. Prace zaplanowano na siedem miesięcy, a ich zakończenie ma nastąpić w lutym 2023 r.

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

W związku z rozpoczęciem prac remontowych na DK50 i przeprawie wprowadzono ruch wahadłowy w dzień sterowany ręcznie, a nocą za pomocą sygnalizacji świetlnej. Prędkość ograniczono do 50 km/godz.

Przeczytaj także: Chorwacja: most Pelješac oddany do użytku

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.