Wszystkie trzy stacje na tym odcinku II linii metra – Zacisze, Kondratowicza i Bródno – otrzymały pozytywne opinie od sanepidu i straży pożarnej. W tunelach prowadzone są przejazdy techniczne pociągów zapoznające maszynistów z trasą. Dyżurni stacji zapoznają się ze stanowiskami i obiektami, trwa sprawdzanie działania systemów.

Na nowym odcinku II linii metra prace rozpoczęła komisja odbioru końcowego Metra Warszawskiego. Po wydaniu pozwoleń na użytkowanie przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego będzie można uruchomić przejazdy pasażerów.

Długość wschodnio-północnego odcinka II linii metra wynosi 3,9 km, a jego tuneli prawie 5,8 km. Na szlaku wybudowano także trzy wentylatornie.

Nowe stacje wyposażono w system wspomagania słuchu – pętle indukcyjne łączą się bezpośrednio z aparatami słuchowymi. Dźwięk w nich będzie pozbawiony zakłóceń. Są też windy, chodniki ruchome (w jednym z najdłuższych korytarzy podziemnej kolei – na stacji Kondratowicza) i linie prowadzące dla osób niewidomych lub słabowidzących.

Ściany za torami na stacjach zyskały grafiki autorstwa Piotra Młodożeńca, wybitnego polskiego artysty. Aluminiowe panele przedstawiają otoczenie obiektów na powierzchni. Maja barwy przewodnie: żółtą na stacji Kondratowicza, fioletową i granatową (Bródno) oraz zieleń (Zacisze).

Generalnym wykonawcą inwestycji za niemal 1,4 mld zł było konsorcjum firm Gülermak i Webuild (dawniej Astaldi).

Przeczytaj także: II linia metra w Warszawie – jazdy testowe na Bródnie