Partnerzy portalu

Przed nami II edycja konferencji „Budownictwo Podziemne”

W dniach 14-15 września br. zapraszamy do Krakowa


Opublikowano: 05-08-2016 Źródło: inzynieria.com

Kolejna edycja konferencji „Budownictwo Podziemne”, która odbywać się będzie w Krakowie, to okazja do dyskusji na temat najważniejszych zagadnień związanych z funkcjonowaniem branży tunelowej w Polsce.


I Konferencja Budownictwo Podziemne/Fot. Wydawnictwo Inżynieria I Konferencja Budownictwo Podziemne/Fot. Wydawnictwo Inżynieria

Jakie metody wykorzystywane były przy budowie warszawskiego metra? Jakie problemy pojawiły się podczas realizacji tej inwestycji? Jak rozwiązywać skomplikowane problemy geotechniczne, które pojawiają się podczas drążenia tuneli? Jakie są skutki prowadzenia prac tunelowych przy wykorzystaniu różnych technologii? – to tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi udzielać będą eksperci zgromadzeni na tegorocznej konferencji „Budownictwo Podziemne”, która po raz drugi odbywać się będzie w Krakowie w Hotelu Swing. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa, na której swoją ofertę prezentować będą firmy działające w sektorze budownictwa podziemnego.

Prelegenci i tematy

Udział w II edycji konferencji „Budownictwo Podziemne” potwierdziło już wielu przedstawicieli instytucji publicznych, uczelni wyższych i firm działających w sektorze budownictwa podziemnego. Wśród nich znajdują się m.in.  dr inż. Monika Mitew-Czajewska z Politechniki Warszawskiej, która przedstawi kompleksowe informacje na temat budowy warszawskiego metra – omówi metody zastosowane podczas jego budowy, wyzwania stojące przed wykonawcami oraz sposoby ich rozwiązania.

Z kolei dr inż. Tomasz Godlewski, reprezentujący Instytut Techniki Budowlanej oraz Zakład Konstrukcji Budowlanych i Geotechniki, podczas swojego wystąpienia przedstawi informacje dotyczące wpływu wzajemnych oddziaływań (statycznych) nowo projektowanych budowli i obiektów warszawskiego metra. Omówi także zalecenia odnośnie prowadzenia monitoringu związanego z oddziaływaniem nowych obiektów na tunele szlakowe i stacje metra w kontekście wytycznych międzynarodowych (ITA-AITES).

Dr inż. Maciej Ochmański (Politechnika Śląska) w referacie zatytułowanym „Analizy numeryczne efektów budowy tuneli” zaprezentuje wyniki badań skutków powstałych w wyniku drążenia tuneli, które zostały uzyskane dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych.

Honorowi patroni

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: prof. dr hab. Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa; Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego, prof. dr hab. Tadeusz Słomka, Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej; prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak, Rektor Politechniki Krakowskiej; prof. dr hab. inż. Cezary Madryas, Rektor-Elekt Politechniki Wrocławskiej Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji oraz Podkomitet Budownictwa Podziemnego.

Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji na temat wydarzenia

Zobacz fotorelację z poprzedniej edycji konferencji

Źródło: Wydawnictwo Inżynieria Źródło: Wydawnictwo Inżynieria

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!