W dynamicznie rozwijających się polskich miastach jest coraz mniej wolnego miejsca, nic więc dziwnego, że miasta zaczynają „schodzić pod ziemię”. Tu jednak pojawia się pewien kłopot, gdyż infrastruktura podziemna wymaga przeprowadzania wielokryterialnych skomplikowanych analiz na etapie projektowym oraz większej dokładności technik pomiarowych, zwiększających niezawodność i bezpieczeństwo obiektów.
Niewystarczający monitoring obiektów często doprowadza do powstania przecieków i niespodziewanych awarii. Z kolei awarie mogą powodować zagrożenie dla mieszkańców, do tego wysokie mogą być koszty usunięcia ich skutków. Na szybką i precyzyjną lokalizację awarii pozwalają nowoczesne metody monitorowania. W prowadzeniu monitoringu można wykorzystać wiele różnych technologii, począwszy od termomonitoringu i skaningu laserowego, poprzez różnego rodzaju tensometry i inklinometry oraz czujniki ciśnienia, a skończywszy na klasycznych pomiarach geodezyjnych.
O tym wszystkim, w trakcie IV Konferencji „Budownictwo Podziemne", będzie mówić dr hab. inż. Paweł Popielski, prof. PW, z Politechniki Warszawskiej, który w Krakowie wygłosi referat pt. „Wykorzystanie wyników monitoringu do weryfikacji wielokryterialnych analiz numerycznych dotyczących głębokich posadowień i obiektów infrastruktury podziemnej”.
IV Konferencja „Budownictwo Podziemne” odbędzie się w dniach 2–4 kwietnia br. w Krakowie. Konferencyjne rozmowy toczyć się będą wokół takich zagadnień, jak: kierunki rozwoju budownictwa podziemnego w aspekcie budowy tuneli, metody wykonywania tuneli oraz konstrukcji podziemnych, oddziaływania budowy i eksploatacji konstrukcji podziemnej infrastruktury komunikacyjnej.
Ponadto trzeciego dnia uczestnicy Konferencji odwiedzą budowę Trasy Łagiewnickiej w Krakowie, w ciągu której powstanie aż sześć tuneli.
Wybierz się z nami na plac budowy Trasy Łagiewnickiej w Krakowie!
Przeczytaj także: III Konferencja Budownictwo Podziemne
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.