Niewystarczający monitoring obiektów często doprowadza do powstania przecieków i niespodziewanych awarii. Z kolei awarie mogą powodować zagrożenie dla mieszkańców, do tego wysokie mogą być koszty usunięcia ich skutków. Na szybką i precyzyjną lokalizację awarii pozwalają nowoczesne metody monitorowania. W prowadzeniu monitoringu można wykorzystać wiele różnych technologii, począwszy od termomonitoringu i skaningu laserowego, poprzez różnego rodzaju tensometry i inklinometry oraz czujniki ciśnienia, a skończywszy na klasycznych pomiarach geodezyjnych.

O tym wszystkim, w trakcie IV Konferencji „Budownictwo Podziemne", będzie mówić dr hab. inż. Paweł Popielski, prof. PW, z Politechniki Warszawskiej, który w Krakowie wygłosi referat pt. „Wykorzystanie wyników monitoringu do weryfikacji wielokryterialnych analiz numerycznych dotyczących głębokich posadowień i obiektów infrastruktury podziemnej”.

IV Konferencja „Budownictwo Podziemne” odbędzie się w dniach 2–4 kwietnia br. w Krakowie. Konferencyjne rozmowy toczyć się będą wokół takich zagadnień, jak: kierunki rozwoju budownictwa podziemnego w aspekcie budowy tuneli, metody wykonywania tuneli oraz konstrukcji podziemnych, oddziaływania budowy i eksploatacji konstrukcji podziemnej infrastruktury komunikacyjnej.

Ponadto trzeciego dnia uczestnicy Konferencji odwiedzą budowę Trasy Łagiewnickiej w Krakowie, w ciągu której powstanie aż sześć tuneli.

Wybierz się z nami na plac budowy Trasy Łagiewnickiej w Krakowie!

Przeczytaj także: III Konferencja Budownictwo Podziemne