W Łodzi realizowana jest jedna z największych inwestycji kolejowych w Polsce. W ramach usprawnienia funkcjonowania Łódzkiego Węzła Kolejowego powstaje tunel średnicowy o całkowitej długości 7,5 km. Na plac budowy obiektu pracować będą dwie maszyny TBM (ang. Tunnel Boring Machine). Tarcza jednej z nich będzie miała średnicę 13,04 m – tym samym będzie to największa maszyna, jaką dotychczas zaangażowano na budowę tunelu w Polsce.
Rekordowa tarcza wydrążyć ma dwutorowy tunel, którego trasa prowadzić będzie od ul. Odolanowskiej, przez Śródmieście, aż do stacji Łódź Fabryczna (3 km). Drugi odcinek, na który składać się będą cztery jednotorowe tunele o łącznej długości 4,5 km, wydrąży (w kierunku Łodzi Kaliskiej i Łodzi Żabieńca) tarcza o średnicy 8,76 m. Obie maszyny TBM dostarczy firma Herrenknecht AG.
W jaki sposób TBM zostaną przetransportowane na plac budowy? Kiedy rozpoczną drążenie? Na jakiej głębokości będą pracowały? Z jakimi wyzwaniami wiąże się budowa tunelu średnicowego w Łodzi? Odpowiedzi na te pytania przyniesie prezentacja Dymitra Petrow-Ganewa (Herrenknecht AG), który o realizacji tej dużej inwestycji tunelowej opowie podczas IV Konferencji „Budownictwo Podziemne”. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 2–4 kwietnia br. w Krakowie.
Oprócz wykładów i dyskusji, uczestnicy konferencji będą mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić plac budowy Trasy Łagiewnickiej – 3,5-kilometrowej drogi, która powstaje na południu Krakowa, a w jej ciągu budowanych jest aż siedem tuneli komunikacyjnych. Więcej szczegółów znajdziesz w poniższym filmie, a na wycieczkę i konferencję możesz zapisać się tutaj.
Wszystkie informacje na temat tego spotkania znajdziesz na stronie www konferencji.
Przeczytaj także: III Konferencja Budownictwo Podziemne
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.