Odcinek autostrady oddany w ubiegłym roku to 25-kilometrowy fragment A1 Rusocin - Swarożyn, budowany w systemie koncesyjnym przez spółkę  GTC.

W kwietniu 2007 roku ruszyła budowa autostrady A4 do granicy zachodniej na odcinku Zgorzelec - Krzyżowa (50 km) oraz budowa 20- kilometrowego odcinka autostrady A4 Kraków - Szarów.Także w 2007 roku rozpoczęła się budowa południowego odcinka autostrady A1 Świerklany - Gorzyczki (18,3 km). Odcinek Sośnica - Bełk (15,5 km) nadal jest w budowie. W przypadku autostrady A1, odcinka Stryków - Pyrzowice (182 km) i autostrady A2 Stryków - Konotopa (94 km) (oba odcinki budowane w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego - PPP), trwają postępowania przetargowe na wyłonienie wykonawcy robót. Odcinek autostrady A2 Świecko - Nowy Tomyśl będzie budowany na zasadach PPP - obecnie trwają negocjacje z firmą Autostrada Wielkopolska SA.

Prace trwają także w miastach. W Warszawie do roku 2012 ma być oddana druga linia metra od Ronda Dmowskiego do Dworca Wileńskiego. Tunel metra będzie przebiegał blisko Stadionu Narodowego, będzie tam też przystanek Stadion. Budowa ma kosztować około 3 mld zł. Niewykluczone, że stacja metra położona przy stadionie będzie połączona ze stacją kolejową przejściem podziemnym, tak by obie stacje tworzyły jeden węzeł komunikacyjny.

Kilka największych inwestycji, związanych z budową następnych części tzw. obwodnicy ekspresowej zrealizuje do EURO 2012 GDDKiA - ich wartość przekracza 5,5 mld zł. Rozpoczęła się m.in. budowa przedłużenia Trasy AK do węzła autostradowego w Konotopie, w tym roku ruszyć ma również budowa południowej obwodnicy. Plany modernizacji dworców (zwłaszcza Wschodniego i Stacji Stadion) zapowiada grupa PKP.

W Poznaniu, oprócz prac związanych z modernizacją stadionu, trwają przygotowania do przebudowy infrastruktury drogowej wokół obiektu. "W tym roku kończymy przebudowę ulicy Głogowskiej, która połączy miasto z autostradą. Wkrótce ogłosimy przetarg na przebudowę ulicy Bułgarskiej, przy której znajduje się stadion" - powiedział Henryk Spychalski, szef zespołu ds. obsługi komunikacyjnej na  Euro 2012 w Poznaniu.

Do 2012 roku w Gdańsku zmodernizowana ma być Trasa Słowackiego, prowadząca z lotniska w Rębiechowie na stadion w dzielnicy Letnica. Dokończona zostanie Trasa Sucharskiego, którą można będzie dojechać na stadion od strony Warszawy i drogi krajowej nr 7, jak również Trasa W-Z łącząca drogę krajową nr 7 z obwodnicą Trójmiasta.

We Wrocławiu w planach jest m.in. wybudowanie odcinka obwodnicy autostradowej, nowej drogi łączącej stadion z lotniskiem, przebudowa ulic wokół terenu, na którym powstaje stadion oraz przebudowa głównych arterii komunikacyjnych w zachodniej części miasta.

O inwestycjach informują również kolejarze. Blisko 300 km torów dróg kolejowych związanych z Euro 2012 zostało zmodernizowanych w 2007 roku - do roku 2012 zmodernizowanych ma być w sumie 1600 km torów. Jak poinformowało PAP biuro prasowe PKP SA, na liście zrealizowanych w 2007 roku inwestycji jest między innymi modernizacja linii E-20 na odcinku Siedlce - Terespol o długości 70 km oraz odcinek linii kolejowej Warszawa-Łódź (odcinek od Skierniewic do Łodzi) długości 92,8 km. Do dłuższych odcinków zmodernizowanych w ubiegłym roku można także zaliczyć modernizację linii na terenie Śląska (68 km) oraz Poznańskiego Węzła Kolejowego (26 km).

W planach na rok 2008 PKP ma między innymi modernizację 190 km torów, w tym E-20 na odcinku Siedlce - Terespol (68,5 km) oraz odbudowę i modernizację E-30 na odcinku Opole - Wrocław - Legnica (64,6) km.Kolejarze zapowiadają również remonty dworców kolejowych. Na dworcu Warszawa Centralna prace remontowe rozpoczną się w IV kwartale 2009 r., a ich zakończenie jest przewidziane w I kwartale 2012 r. Kompleksowa przebudowa dworca będzie możliwa po wybudowaniu nowych dworców Warszawa Zachodnia i Warszawa Wschodnia, które będą w stanie przejąć ruch z Dworca Centralnego na czas jego modernizacji.Inne przewidziane do remontu lub przebudowy dworce to Kraków Główny, Wrocław Główny, Gdańsk Główny, Gdynia Główna Osobowa, dworce w Warszawie, Katowicach, Sopocie, Poznaniu.