Pomysł wybudowania wielopoziomowego parkingu pod placem w centrum miasta to część szerszego planu zagospodarowania bielskiego śródmieścia. Przebudowano już główny deptak 11 Listopada, most na Białej, schody obok hotelu Prezydent , a teraz trwa remont ul. Barlickiego. - Plac Wojska Polskiego powinien być integralną i atrakcyjną częścią śródmieścia, miejscem spotkań mieszkańców i wydarzeń kulturalnych, dlatego powinny z niego zniknąć samochody - uważają władze miasta.

Parking podziemny mógłby to zmienić. Badania geologiczne wykazały, że realizacja pomysłu jest możliwa. Według wstępnych założeń parking ma mieć dwa poziomy i powinien pomieścić minimum 200 samochodów. Ślimakowy wjazd powstałby w rejonie ul. Cyniarskiej, a wyjazd obok kamienicy Pod Żabami.
Ponieważ inwestycja jest niezwykle skomplikowana, miasto chce otrzymać koncepcję projektową, która pokaże, jak zbudować taki parking. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie projektu. Niestety, nie zgłosiła się żadna firma. Także drugi przetarg nie przyciągnął żadnego chętnego i trzeba go było unieważnić.

Przygotowanie koncepcji projektowej potrwa kilka miesięcy. Miasto zaplanowało na nią w przyszłym roku około 500 tys. zł. Samą budową, wartą kilkadziesiąt milionów złotych, nie będzie się jednak zajmował samorząd. Ratusz postanowił znaleźć inwestora, który wybuduje parking na własny koszt, a potem przez lata będzie na nim zarabiał. Tak samo ma być w przypadku drugiego parkingu wielopoziomowego przy ul. Kopernika w rejonie starówki.