Dnia 28 stycznia 2009 r. dr Martin Herrenknecht został uhonorowany nagrodą “Moles Award 2009” Na rozdaniu wyróżnień było obecne gremium liczące 2 000 osób. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli ciężkiego przemysłu w USA oraz gubernatora New Jersey, Jona S. Corzine. Jednocześnie Martin Herrenknecht został pierwszą, w ponad 70-letniej historii stowarzyszenia Moles Association, osobą spoza USA, która otrzymała tę nagrodę. W dodatku, przedsiębiorca ze Schwanau został honorowym członkiem stowarzyszenia.

The Moles Association jest jednym z najważniejszych stowarzyszeń, podejmujących decyzje i będących reprezentacją amerykańskiego przemysłu ciężkiego na wschodnim wybrzeżu kraju. W poprzednich latach Moles Award otrzymał m.in. były prezydent USA, Herbert C. Hoover.

Podczas ceremonii w nowojorskim hotelu Hilton, przedstawiciel Moles Award Committee, James M. Marquardt powiedział, że przedsiębiorca Martin Herrenknecht uosabia dokładnie to, co Amerykanie wysoko cenią - podejmowanie ekstremalnie trudnych zadań z odwagą i cierpliwym dążeniem do celu, aż do ich pomyślnego ukończenia. Mówca podkreślił, że Martin Herrenknecht otrzymał tę nagrodę za nadzwyczajny wkład w rozwój przemysłu ciężkiego oraz szczególny wysiłek włożony w rozwój zmechanizowanych technologii tunnellingu. W swoim przemówieniu Martin Herrenknecht podziękował w szczególności takim znamienitym gościom jak prezydent organizacji Moles Association, Albert M. Brand i przewodniczący komisji Stephen J. Barlow. Ponadto w rozmowie z Jonem S. Corzine, gubernatorem New Jersey stwierdził, że tunele są kluczowymi obiektami dla nowoczesnych cywilizacji.

Martin Herrenknecht powiedział zgromadzonej publiczności, iż prawdziwym honorem jest dla niego wybór technologii Herrenknecht przez firmy specjalizujące się w budowie szlaków komunikacyjnych. Wspomniał również o olbrzymiej liczbie projektów pełnych wyzwań i ich szczęśliwą finalizację oraz przekazanie ich do użytku publicznego takie jak Californian Arrowhead Tunnel, rozbudowanie przejścia podziemnego w Los Angeles oraz projekty wod-kan w Portland, Atlancie i Seattle.