Aktualnie na budowie tunelu pod Martwą Wisłą każdego dnia pracuje około 300 osób. Zajmują się one instalacją systemów znajdujących się w tunelu, a także przygotowaniem ich do uruchomienia. Tunel został wyposażony w szereg urządzeń, które zapewnić mają stałą kontrolę ruchu drogowego, a także odpowiednie warunki dla ludzi przebywających w tunelu. Zainstalowane m.in. systemy bezpieczeństwa mają w razie konieczności ułatwić ewakuację ludzi, pojazdów, jak również prowadzenie akcji ratunkowej.
Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Fot. gik.gda.pl
Obecnie dobiegają końca prace przy instalacji systemu SAP, który obejmuje swym zasięgiem przestrzeń obu rur tunelu, budynki techniczne i budynek CZT. W każdej z nich zostały umieszczone kable liniowej detekcji pożaru, których zadaniem jest jego wykrywanie. Tunel w całości podzielony jest na 50-metrowe odcinki, każdy z nich stanowi odrębną lokalizację.
Dla przypomnienia tunel drogowy pod Martwą Wisłą w Gdańsku ma długość około 1400 m, a jego wyloty zlokalizowane będą na wysokości nabrzeży „Dworzec Drzewny” – od strony Węzła ku ujściu w odległości około 520 m od wschodniego brzegu Martwej Wisły oraz przy „Dworcu Wiślanym” – od strony Węzła Marynarki Polskiej, w odległości około 370 m od zachodniego brzegu rzeki.
Więcej o inwestycji tunel pod Martwą Wisłą w temacie specjalnym
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.