Jak podkreślają organizatorzy, celem konferencji jest wymiana doświadczeń i przeprowadzenie szerokiej dyskusji na tematy związane z budową tuneli, infrastrukturą podziemną miast z uwzględnieniem badań geotechnicznych oraz planowania urbanistycznego.

W programie wydarzenia przewidziano dyskusje na temat tuneli drogowych, kolejowych, metra, przewodów infrastruktury sieciowej, podziemnych garaży i przejść dla pieszych.

Eksperci zajmą się również analizą możliwości wykorzystania przestrzeni podziemnej przy planowaniu i modernizacji miast.

W planie obrad nie zabraknie też dyskusji na temat realizowanych w Polsce inwestycji związanych z komunikacyjną infrastrukturą podziemną – omówiona zostanie m.in. budowa tunelu drogowego na trasie z Krakowa do Zakopanego a także przygotowania do budowy tunelu w Świnoujściu.

Do udziału w spotkaniu zapraszani są przede wszystkim naukowcy, inwestorzy, projektanci, wykonawcy i studenci. Tematyka konferencji jest szczególnie istotna wobec konieczności dostosowania podziemnej infrastruktury miast do standardów wynikających ze współczesnych wymogów cywilizacyjnych, z uwzględnieniem wpływu tych budowli na środowisko przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju – podkreślają organizatorzy XIII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej INFRASTRUKTURA PODZIEMNA MIAST 2017.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje m.in. portal inzynieria.com oraz czasopisma Branżowe „GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele” i „Inżynieria Bezwykopowa”.