W Łodzi i w ciągu linii Podłęże–Piekiełko, do tego na Ursynowie w Warszawie, a także w ciągu tzw. Zakopianki czy trasy S3 – to tylko niektóre z tuneli kolejowych i drogowych, jakie w najbliższych latach powstaną w Polsce. Przy funkcjonowaniu tego typu obiektów olbrzymie znaczenie ma monitorowanie w nich atmosfery.
W przypadku emisji przemysłowych monitoring jest szczegółowo skodyfikowany na poziomie Unii Europejskiej, jeśli jednak chodzi o monitoring atmosfery w tunelach, nie ma takich regulacji i występują znaczące różnice w zakresie monitoringu oraz metod pomiaru nie tylko pomiędzy poszczególnymi krajami, ale i pomiędzy inwestorami lub biurami projektowymi.
Jakie są metody i co mierzy się w ramach monitoringu atmosfery w tunelach? Jakie są uniwersalne zasady prowadzenia takich pomiarów? Co obejmują systemy monitoringu atmosfery? O tym wszystkim, na przykładach realizacji projektów w Polsce i za granicą, opowie Krzysztof Filipowski z Pentol-Enviro Polska sp. z o.o., który weźmie udział w Konferencji „Budownictwo Podziemne”.
IV Konferencja „Budownictwo Podziemne” odbędzie się w dniach 2–4 kwietnia br. w Krakowie. Konferencyjne rozmowy toczyć się będą wokół takich zagadnień, jak: kierunki rozwoju budownictwa podziemnego w aspekcie budowy tuneli, metody wykonywania tuneli oraz konstrukcji podziemnych, oddziaływania budowy i eksploatacji konstrukcji podziemnej infrastruktury komunikacyjnej.
Ponadto trzeciego dnia uczestnicy Konferencji odwiedzą budowę Trasy Łagiewnickiej w Krakowie, w ciągu której powstanie aż sześć tuneli.
Wybierz się z nami na plac budowy Trasy Łagiewnickiej w Krakowie!
Przeczytaj także: III Konferencja Budownictwo Podziemne
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.