Ponad 3,7 mln zł będzie kosztować pomiar jakości powietrza w rejonie tunelu pod Ursynowem w Warszawie. Część badań ma być prowadzona przez 365 dni. Wybrano już najlepszą ofertę w przetargu.
Fot. GDDKiA
Zadanie polega na wykonaniu, jak poinformowano, wszystkich niezbędnych pomiarów i badań powietrza atmosferycznego zgodnie z Postanowieniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z 20 października 2017 r.
W trakcie badań zbierane będą dane dotyczące stężenia/zawartości w powietrzu dwutlenku azotu, pyłu zawieszonego (PM2,5 oraz PM10) i benzenu. Analizowany ma być stan powietrza w rejonie wyrzutni spalin przy obu wylotach z tunelu oraz w okolicach portali. Przy wyrzutniach badania będą prowadzone całodobowo przez 365 dni, a w rejonie portali – przez minimum 70 dni.
Wyniki oraz analiza porealizacyjna mają być dostarczone po około 20 miesiącach od podpisania umowy. Za najlepszą uznano ofertę konsorcjum: firma Lemitor Ochrona Środowiska, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej.
Tunel pod Ursynowem
Podziemny obiekt w stolicy ma 2,3 km długości, jest najdłuższym miejskim tunelem w Polsce. Stanowi jeden z najważniejszych elementów Południowej Obwodnicy Warszawy (droga ekspresowa S2). Wjazd do niego znajduje się w rejonie ul. Indiry Gandhi i ul. Pileckiego, a wyjazd na skarpie za ul. Nowoursynowską. Obiekt zbudowano z wykorzystaniem metody podstropowej jako część odcinka między węzłami Puławska i Warszawa Wilanów o długości 4,6 km.
Obecnie budowa tunelu jest na etapie testów i odbiorów.
Przeczytaj także: Czy w tunelu pod Ursynowem będą fotoradary i odcinkowy pomiar prędkości?
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.