Na mapie monachisjkiej sieci kolejki podziemnej pojawiła się także stacja Oberwiesenfeld, znajdująca się między dotychczasową stacją końcową linii U3 "Centrum Olimpijskie" a nowym poziomem stacji "Olimpijskie Centrum Handlowe" - poinformował "Rynek Kolejowy".

Linia U3 biegnie teraz od stacji "Fürstenried West" na południu miasta przez centrum aż do położonej na północy dzielnicy olimpijskiej. Najważniejszymi stacjami przesiadkowymi na trasie są "Sendlinger Tor" (U1/U2), "Marienplatz" (S-Bahn/U6), "Odeonsplatz" (U4/U5) i "Scheidplatz" (U2). W godzinach szczytu niebieskie wagoniki kursują co 10 minut i na pokonanie całej trasy potrzebują 33-34 minut.

Na obu nowych stacjach działać będzie nowy system informacyjny Monachiskiego Towarzystwa Komunikacyjnego (MVG), który do tej pory działał testowo na centralnych stacjach "Marienplatz" i "Odeonsplatz". Zaprojektowany został przez monachijskie biuro projektów Frank & Flath przy uwzględnieniu doświadczeń i wskazówek innych miejskich zakładów komunikacyjnych, psychologów i projektantów, jak również przedstawicieli miasta i środowisk osób niepełnosprawnych.

Kolejnym krokiem w rozbudowie metra ma być przedłużenie w 2010 roku U3 do stacji Moosach. Tym samym powstanie tam punkt przesiadkowy z linią S1 Szybkiej Kolei Miejskiej S-Bahn, która co 20 minut kursuje do monachijskiego lotniska we Fryzyndze.