18 grudnia br. Elon Musk zaprosił na otwarcie testowego tunelu Loop – The Hawthorne Tunnel, nazwanego tak na cześć dzielnicy Hawthorne, gdzie mieści się siedziba SpaceX (innej firmy Elona Muska).
Pierwszy odcinek tunelu Loop w USA. Fot. Elon Musk/Twitter
Musk na przykładzie tunelu o długości 1,83 km (jesienią mówiono o tunelu testowym o długości 3,2 km) pokazał, w jaki sposób – jego zdaniem – powinien odbywać się ultraszybki przejazd samochodów trasą podziemną. Pokaz był niepełny, gdyż Tesla wykorzystana w doświadczeniu nie została zbytnio rozpędzona: Musk obiecał jednak pracę nad tym elementem.
Tu zobaczysz, jak wygląda przejazd pierwszym odcinkiem Loop
Loop ma być odbiciem projektu Hyperloop, jednak przeniesionym na inne warunki. Rozwiązanie, które ma być stosowane w przypadku sieci Hyperloop, przewidziane zostało dla dużych odległości. Możliwość transportu kapsuł Hyperloop wiąże się w takiej sytuacji z koniecznością wytworzenia próżni w tunelu. W przypadku Loop dystans pomiędzy kolejnymi przystankami ma być niewielki, tak aby Loop mógł z powodzeniem zastąpić naziemną komunikację publiczną; jednocześnie takie rozwiązanie nie będzie wymagało przesyłania kapsuł w próżni, Elon Musk będzie mógł zastosować prostsze rozwiązania technologiczne. W przypadku samochodów, miały one poruszać się na specjalnych łyżwach; test przeprowadzono z wykorzystaniem specjalnych kółek, które nie zapewniły odpowiedniej szybkości.
Przeczytaj także: Z Warszawy do Krakowa w 18 minut? Hyperloop w Polsce coraz bardziej realny
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.