Partnerzy portalu

Lubelskie. Kolejny odcinek S17 z wybraną ofertą na realizację


Opublikowano: 16-07-2026 Źródło: GDDKiA

Na nowym odcinku drogi ekspresowej S17 między Łopiennikiem a Krasnymstawem powstaną m.in. most nad rzeką Łopa, wiadukty, drogi zapewniające obsługę ruchu lokalnego oraz przejścia dla średnich i dużych zwierząt. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wskazała najkorzystniejszą ofertę na realizację tej inwestycji.


Budowa drogi ekspresowej S17. Fot. GDDKiA Budowa drogi ekspresowej S17. Fot. GDDKiA

Przetarg obejmuje zaprojektowanie i budowę ponad 9 km trasy. Do postępowania zgłoszono 12 ofert, a najwyższą ocenę uzyskała propozycja firmy Polaqua o wartości 282,6 mln zł. O wyborze zdecydowały nie tylko cena (55%), ale również długość gwarancji na obiekty mostowe i pozostałe elementy infrastruktury (po 20%) oraz deklarowany udział destruktu asfaltowego (5%).

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

S17 zostanie poprowadzona nowym śladem przez gminy Łopiennik Górny i Krasnystaw. Ominie Łopiennik od strony południowo-zachodniej, a następnie będzie biegła w sąsiedztwie obecnej DK17, kończąc się przed planowanym węzłem Krasnystaw Północ.

Wyłoniony wykonawca przygotuje dokumentację projektową, uzyska decyzję ZRID, zrealizuje roboty budowlane i doprowadzi do oddania trasy do użytkowania. Jeśli cały proces przebiegnie zgodnie z planem, kierowcy pojadą nowym odcinkiem S17 na przełomie 2030 i 2031 r.

Przeczytaj także: Lubuskie. Obwodnica z kilometrowym mostem nad Wartą

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!