Droga, o której mowa, wiedzie od łódzkiej IKEI do wjazdu na trasę S8, prowadzącą do Wrocławia. Posiada ona dwie jezdnie o dwóch pasach ruchu, a koszt jej budowy wyniósł ponad 0,5 mld zł. Całą trasę do użytku oddano w lipcu 2012 r., wtedy też zamontowano na 15-kilometrowym odcinku ekrany akustyczne, mające chronić przed nadmiernym hałasem.

Po dwóch latach ekrany zaczęły pękać, odpadają też ich górne elementy, stanowiąc zagrożenie dla kierowców. Inspekcję przeprowadził łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który stwierdził, iż należy je wymienić. Według szczegółowych oględzin wadliwe okazały się być panele, zaś słupy i fundamenty wykonane są właściwie.

Wymianie ma ulec 80% kaset akustycznych, które jeszcze podlegają gwarancji. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu na trasie S8. Na odcinkach, gdzie trwają prace, zamknięte zostały prawe pasy ruchu, a także pasy awaryjne. Utrudnienia potrwają kilka miesięcy, jednak wykonawca ma czas na wymianę wadliwych paneli do czerwca 2015 r.