Właśnie doszło do podpisania listu intencyjnego pomiędzy francuskim inwestorem a wykonawcą centrum handlowego. Centrum ma powstać w okolicy skrzyżowania ulic Pułkowej, Brukowej i Kolejowej w Łomiankach. Dorota Patejko, rzecznik Auchan, nie chce zdradzać szczegółów inwestycji, ale na stronach internetowych koncernu można się doczytać, że znajdzie się tam supermarket Auchan, galeria handlowa z 60 sklepami oraz coś dla majsterkowiczów, czyli ogromny Leroy Merlin - informuje "Gazeta Wyborcza". Łącznie wybudowane zostanie 36 tys. m2 powierzchni handlowej oraz ponad 1,7 tys. miejsc parkingowych.

Wykonawcą inwestycji zostanie firma PolAqua. Termin finalizacji prac ustalono na 10 października 2009 r. Na budowę przeznaczono 107 mln zł. Cena ta obejmuje również koszt modernizacji ul. Brukowej i budowy podoczyszczalni ścieków oraz kolektora odprowadzającego deszczówkę.

Jednakże po wybudowaniu centrum może pojawić się problem, ponieważ samochody dojeżdżające do niego zablokują skrzyżowanie ul. Pułkowej i ul. Brukowej. Dlatego też niezbędna wydaje się przebudowa na ciąg ulic Pułkowa - Kolejowa. Z takiego rozwiązania wynika, że międzynarodowa trasa na Gdańsk będzie przechodzić na wiadukcie nad ul. Brukową (koszt projektu pokrył Auchan). Wniosek o pozwolenie na budowę zostanie złożony w pierwszym kwartale 2009 r. Sama budowa wiaduktu może potrwać ok. roku, czyli jej ukończenie przewiduje się na rok po wybudowaniu centrum. A co z zakorkowanym skrzyżowaniem?