• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Oto najlepsze teksty maja

Opublikowano: 02-06-2019 Źródło: inzynieria.com
Autor Paulina Wójtowicz
Paulina Wójtowicz
inzynieria.com

Kontrowersyjna decyzja ArcelorMittal Poland, wstrzymana budowa mostu w Warszawie, nowy odcinek metra w stolicy, a tunel w Krakowie – to tylko niektóre kwestie, które wzbudziły szczególne zainteresowanie czytelników portalu inzynieria.com w maju br.


ArcelorMittal zawiesza pracę pieca i stalowni w Krakowie

Zakład ArcelorMittal w Krakowie. Fot. ArcelorMittal Poland

Zakład ArcelorMittal w Krakowie. Fot. ArcelorMittal Poland

Firma ArcelorMittal Poland podjęła decyzję o wstrzymaniu pracy wielkiego pieca i stalowni w krakowskim oddziale firmy. Informacja ta wzbudziła sporo emocji zarówno wśród pracowników filii, jak i uczestników rynku. Co było powodem decyzji? Sprawdź tutaj.

Wstrzymana budowa mostu w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy

Budowa Mostu Południowego. Fo. GDDKiA

Budowa Mostu Południowego. Fo. GDDKiA

Intensywne ulewy, jakie miały miejsce w drugiej połowie maja, spowodowały znaczący wzrost stanu wód w polskich rzekach, m.in. w Wiśle. Z tego powodu zatrzymaniu uległa realizacja wielu inwestycji w kraju. Wśród nich znalazł się most łączący Wilanów i Wawer w stolicy. Jak inwestor i wykonawca poradzili sobie z falą wezbraniową na Wiśle? Zobacz tu.

W Krakowie otwarto nowy tunel drogowy

Tunel w ul. Rydla otwarty. Fot. PKP PLK

Tunel w ul. Rydla otwarty. Fot. PKP PLK

Ponad siedem miesięcy później niż planowano otwarto nowy tunel drogowy w Krakowie. Jego budowa była częścią modernizacji linii kolejowej E30. Jaki jest nowy obiekt i co było powodem tak dużego opóźnienia? Dowiesz się tutaj.

Jak poszerzyć obwodnicę bez dobudowy pasa?

Rozbudowa obwodnicy Krakowa. Fot. candy1812 / Adobe Stock

Rozbudowa obwodnicy Krakowa. Fot. candy1812 / Adobe Stock

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) chce zrealizować ciekawy projekt. Zamierza poszerzyć obwodnicę bez dobudowy pasa, a poprzez zmianę sposobu malowania jezdni. Jak tego dokonać? Przeczytaj w artykule.

Warszawskie metro z kolejnym odcinkiem

Gotowa stacja Trocka. Fot. Metro Warszawskie

Gotowa stacja Trocka. Fot. Metro Warszawskie

W stolicy zakończyła się budowa kolejnego odcinka II linii metra. Teraz czas na procedurę odbiorów i decyzje administracyjne. Kiedy warszawiacy mogą spodziewać się otwarcia nowego fragmentu metra? Zobacz tutaj.

Przeczytaj także: Najchętniej czytane teksty kwietnia

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.

    Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe