Partnerzy portalu

Palowanie na budowie drogi do autostrady A4

Opublikowano: 24-10-2023 Źródło: GDDKiA

Minął już rok budowy II odcinka tzw. łącznika brzeskiego. Roboty rozpoczęto pod koniec września 2022 r. 


Tzw. sądeczanka połączy autostradę A4 z planowaną. Fot. GDDKiA Tzw. sądeczanka połączy autostradę A4 z planowaną. Fot. GDDKiA

Pod hasłem łącznik Brzeski kryje się obwodnica Brzeska. Obecnie powstaje odcinek klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o długości 3 km. Będzie to droga dwujezdniowa, która zacznie się od otwartego w 2016 r. I etapu łącznika (od węzła Brzesko na A4 do DK94) i zostanie włączona do DK75 (ul. A. Mickiewicza). Zbudowane będą m.in. wiadukt i dwa mosty przez Uszwicę.

Ostatni czas poświęcono m.in. na roboty ziemne, a także w zakresie wzmacniania gruntu. Nad obwodnicą Brzeska, dzięki budowie wiaduktu, pobiegnie ul. Pomianowska. Na potrzeby posadowienia tego obiektu instalowano pale. Wykorzystano 65 elementów, każdy 15-metrowy, więc łączna długość pali to prawie 1 km.

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Chcą połączyć autostradę A4 z Nowym Sączem

Budowa II etapu łącznika będzie kosztować 110,1 mln zł. Celem jest przesunięcie ruchu tranzytowego autostrada A4–wyjazd w kierunku Nowego Sącza, który obecnie kumuluje się w Brzesku. Jednocześnie to część większego przedsięwzięcia, czyli budowy tzw. sądeczanki o długości 50 km, która połączy autostradę A4 z Nowym Sączem (II etap łącznika to jej I odcinek).

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Przeczytaj także: Autostrada A4. Najpierw za darmo, potem rozbudowa. Co zrobią?

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!