Podczas trzeciej już edycji konferencji poświęconej budownictwu podziemnemu poruszone zostaną m.in. takie zagadnienia jak: metody wykonywania tuneli i innych konstrukcji podziemnych oraz aspekty społeczne inwestycji tego typu. Nie zabraknie omówienia przykładów najbardziej spektakularnych projektów tunelowych na świecie, a przede wszystkim – w Polsce, gdzie w najbliższych latach w sumie powstanie kilkadziesiąt tuneli drogowych i kolejowych. O inwestycjach zlokalizowanych m.in. w Warszawie, Świnoujściu, Łodzi czy w ciągu tzw. Zakopianki będzie mowa zarówno podczas sesji, jak i paneli dyskusyjnych.


Wydarzenie zgromadzi grono ekspertów, reprezentujących wszystkie strony zaangażowane w realizację przedsięwzięć z zakresu budownictwa podziemnego. To m.in. przedstawiciele biur projektowych, inwestorów, wykonawców, producentów i dostawców materiałów budowlanych oraz technologii stosowanych podczas wykonywania konstrukcji podziemnych, a także reprezentanci środowisk naukowych.

Platynowym sponsorem III Konferencji Budownictwo Podziemne jest firma Herrenknecht AG. Przedstawiciel firmy, Dymitr Petrow-Ganew, wystąpi podczas sesji z referatem pt. "Zmechanizowane technologie budowy tuneli kolejowych i drogowych w skomplikowanych warunkach hydrogeologicznych".

Herrenknecht AG jest dostawcą innowacyjnych rozwiązań do układania rurociągów podziemnych, m.in. wiertnic HDD (ang. Horizontal Directional Drilling) i urządzeń do drążenia głębokich szybów pionowych. Dostarcza również głowice do drążenia tuneli we wszystkich warunkach hydrogeologicznych w zakresie od 100 mm do 19 m, m.in. TBM (ang. Tunnel Boring Machine) do drążenia w skałach. Sprzęt firmy wykorzystywano m.in. do budowy centralnego odcinka II linii warszawskiego metra (a obecnie tarcze TBM służą do rozbudowy tej linii) i tunelu drogowego pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Na całym świecie maszyny Herrenknechta posłużyły do wydrążenia ponad 2,5 tys. km tuneli. Urządzenia firmy są stosowane na całym świecie do budowy rurociągów wodociągowych i kanalizacyjnych, rurociągów gazowych i naftowych, a także sieci elektrycznych oraz teleinformatycznych.

III Konferencja Budownictwo Podziemne odbędzie się w Warszawie, w hotelu Radisson Blu Sobieski Hotel****, w dniach 11–12 kwietnia 2018 r. Zapraszamy do rejestracji online i wzięcia udziału w wydarzeniu.

Z tematyką trzecią edycji konferencji można zapoznać się tutaj.

Przeczytaj także relację z II Konferencji Budownictwo Podziemne