Realizacja prac budowlanych jest ogromnym wyzwaniem, zwłaszcza, jeśli dotyczy wykonawstwa robót w obszarze przestrzeni podziemnej. Z pomocą przychodzą nowoczesne technologie: dzięki nim udaje się z powodzeniem wdrożyć nawet najbardziej zaawansowane projekty. Trudno jednak nie docenić także wartości sprawdzonych specjalistów, którzy są w stanie efektywnie wykorzystać dostępne rozwiązania.

O nader ciekawej inwestycji, której realizacja była prawdziwym wyzwaniem, czyli o przebudowie wrocławskich Mostów Pomorskich podczas konferencji Infrastruktura Podziemna Miast opowiedzą Maciej Król oraz Klaudia Łużyńska-Mazurkiewicz z firmy Keller Polska, która dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu oferuje najlepsze i sprawdzone technologie geotechniczne, dopasowane indywidualnie do potrzeb klientów. W przypadku tego projektu użyto do realizacji zadania mikrościan szczelinowych.

O Konferencji Infrastruktura Podziemna Miast

XIV Konferencja Naukowo-Techniczna Infrastruktura Podziemna Miast odbędzie się w dniach od 19 do 21 października br., w murach Politechniki Wrocławskiej oraz na platformie Akademia Inżynieria. Wśród prelekcji znajdą się wystąpienia dotyczące aplikacji dobrze znanych oraz nowoczesnych technologii, ale też omawiające realizację ważnych projektów – takich jak tunel pod cieśniną Świną czy też Trasa Łagiewnicka w Krakowie. Nie zabraknie również możliwości uzyskania praktycznej wiedzy dotyczącej stosowania wybranych rozwiązań.

Pierwsze dwa dni poświęcone zostaną na obrady i istotne branżowe rozmowy – natomiast trzeciego dnia uczestnicy wybiorą się do Hydropolis: unikatowego centrum wiedzy o wodzie, znajdującego się w wyjątkowym obiekcie zlokalizowanym pod ziemią. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się bowiem w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej.

Nie czekaj, zarejestruj się!