Brytyjskie studio architektoniczne Foster + Partners połączyło siły z DP World oraz Virgin Hyperloop One: owocem tej współpracy ma być pierwsza na świecie ultraszybka sieć transportu cargo. Projekt nazwano DP World Cargospeed.
fosterandpartners.com
Partnerzy zaprezentowali wideowizualizację swojego projektu: sieci transportowej hyperloop przystosowanej specjalnie do szybkiego i bezpiecznego przesyłania towarów tunelami półhermetycznymi. Przewidywana prędkość kapsuł w tych tunelach to 1127 km/godz.
Zarówno Elon Musk, który jako pierwszy zaproponował transport typu hyperloop, jak i pozostali twórcy ultraszybkich systemów transportowych, koncentrowali się na zapewnieniu infrastruktury potrzebnej do przewozu ludzi. Foster + Partners uważają jednak, że to właśnie przewóz cargo może wydobyć pełnię potencjału z tej technologii.
To cargo zawsze było katalizatorem rewolucji transportowej. Dziś DP World sprzymierza się z Virgin Hyperloop One by zrealizować kolejny krok w zakresie transportu i uczynić hyperloop rzeczywistością – mówią architekci.
Rosnący popyt na szybki transport dóbr, wzmacniany przez rozwijającą się kulturę „opcji na życzenie”, ma pozytywnie wpłynąć na rozwój sieci cargo.
Zgodnie z przedstawioną koncepcją, stacje hyperloop miałyby powstać w światowych portach morskich. Towary ładowane byłyby przez autonomiczne pojazdy ładujące na autonomiczne kapsuły.
Przemieszczanie się ludzi i towarów jest częścią dynamicznej infrastruktury, która łączy nasze miasta – a miasta to przyszłość naszego społeczeństwa – mówi Norman Foster, założyciel Foster + Partners.
Jak architekci podkreślają w wideoprezentacji, dziś hyperloop to nowinka, ale już niedługo będzie oczekiwanym, a nawet wymaganym rozwiązaniem.
Przeczytaj także: II linia metra w Warszawie: obie tarcze TBM dotarły już do pierwszej stacji
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.