31 osób budujących tunel w ciągu górskiego odcinka drogi ekspresowej S7 w Małopolsce, czyli popularnej zakopianki, jest zakażonych koronawirusem. Do tego 18 nie otrzymało jeszcze wyniku testu.
Fot. GDDKiA
W sumie przebadano 152 pracowników generalnego wykonawcy, włoskiej firmy Astaldi. Wszystkie osoby z wynikiem pozytywnym, ale także te z objawami, zostały odizolowane. Wykonawca tunelu, wobec faktu stwierdzenia przypadków zakażenia wśród pracowników, stanął przed koniecznością zmiany organizacji pracy. Można się spodziewać, że część prac ulegnie spowolnieniu. Liczymy na to, że uda się zachować ciągłość pracy, nawet w ograniczonym zakresie – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Iwona Mikrut, rzecznik prasowa krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).
Jak dodała, podejrzeń co do możliwości zakażenia swoich pracowników dotychczas nie zgłaszały firmy podwykonawcze. Zgodnie z harmonogramem, tunel na zakopiance ma być gotowy w przyszłym roku.
Fot. GDDKiA
Drążenie rozpoczęło się w marcu 2017 r. W październiku 2019 r. doszło do przebicia na prawej, a w kwietniu br. na lewej nitce. Aktualnie w środku tunelu prowadzone są prace związane z niszami sygnalizacyjno-alarmowymi czy obudową stałą.
Obie nitki tunelu będą mieć po 2,06 km, każda posłuży do obsługi ruchu w jednym kierunku. W obiekcie, między komorami, znajdą się przejścia awaryjne.
Fot. GDDKiA
Tunel jest elementem budowy niemal 17-kilometrowego fragmentu drogi ekspresowej S7 Lubień–Chabówka. Inwestycję podzielono na trzy odcinki: Lubień-Naprawa (7,6 km); Naprawa-Skomielna Biała (właśnie z tunelem; 3 km); Skomielna Biała-Chabówka (6,1 km). Oddano już do użytku trzeci z tych odcinków. Zaawansowanie robót na fragmencie z tunelem wynosi prawie 60%.
Zobacz nasz serwis specjalny TUNEL NA ZAKOPIANCE
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.