Stu Levenick - dyrektor odpowiedzialny za obsługę klientów i dostawców tłumaczy zaistniałą sytuację tym, że pozostanie w branży tunelowej nie pasuje do długoterminowej strategii firmy, a ponadto tego typu działalność nie przynosi spodziewanych rezultatów. W związku z tym zdecydowano o wycofaniu się z rynku, jakkolwiek zarząd Caterpillar zdaje sobie sprawę z tego, że jest to przykra wiadomość szczególnie dla pracowników i ich rodzin. Levenick przyznał, że przejmując Lovat Inc. pozyskali świetny zespół, który wykazywał zdolność do produkowania wysokiej jakości produktów, jednak przyszłe perspektywy tej branży nie są zbieżne z oczekiwaniami spółki.

Caterpillar podał w informacji prasowej, że zwolnienie dotyczy około 330 pracowników. Obiecuje odprawy dla zwolnionych i współpracę z odpowiednimi organami w kwestii znalezienia dla nich innego zatrudnienia. 

Jednocześnie CTCC podkreśla, że wywiąże się z bieżących zobowiązań umownych względem klientów. Zobowiązał się również dostarczać części i wsparcie serwisowe do końca 2016 r.