Miasta sukcesywnie się rozrastają, a ich zabudowa staje się coraz gęstsza. Nic dziwnego, że inwestorzy coraz chętniej schodzą pod ziemię i realizują inwestycje w obszarze infrastruktury podziemnej. Ale – jak zaznacza dr inż. Maciej Ochmański z Politechniki Śląskiej – taki trend wiąże się z koniecznością wprowadzenia coraz bardziej precyzyjnych modeli obliczeniowych, które służą do predykcji wpływu procesu tunelowania na otoczenie. O jednym z takich modeli badacz opowie podczas III Konferencji Budownictwo Podziemne, która odbędzie się w dniach 11–12 kwietnia br. w Warszawie.
W swoim wystąpieniu dr Ochmański przedstawi trójwymiarowy model numeryczny MES służący do analizy wpływu procesu tunelowania tarczą zmechanizowaną TBM (ang. Tunnel Boring Machine) na deformacje podłoża gruntowego oraz siły wewnętrzne w obudowie tuneli. Podczas omówienia przywołany zostanie przypadek tunelu drążonego podczas budowy niebieskiej linii metra MRTA w Bangkoku.
Tematem III Konferencji Budownictwo Podziemne będzie wykorzystanie przestrzeni podziemnej w inwestycjach infrastrukturalnych i kubaturowych. Budowa rozbudowa metra w miastach, spektakularne projekty tunelowe w Polsce i zagranicą, innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne, stosowane podczas realizacji tego typu przedsięwzięć – to tylko niektóre z zagadnień przewidzianych w programie wydarzenia.
Odbędzie się ono w Warszawie, w hotelu Radisson Blu Sobieski, już w dniach 11–12 kwietnia 2018 r. Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji!
Z tematyką tegorocznej edycji spotkania można zapoznać się na tutaj.
Rejestracja online dostępna jest tutaj.
Przeczytaj także relację z II Konferencji Budownictwo Podziemne
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.