• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

W Łodzi trwa montaż tunelu... dla rekinów

Opublikowano: 01-03-2020 Źródło: UM Łódź
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

W Łodzi trwa budowa Orientarium, które łącznie zajmie powierzchnię porównywalną do 10 boisk piłkarskich. W ostatnim czasie rozpoczęto montaż akrylowego tunelu o grubości 12 cm, dzięki któremu będzie można „wejść” do wody i z każdej strony podziwiać m.in. rekiny.


Fot. UM Łódź Fot. UM Łódź

Tunel będzie mieć 25 m długości. Jego elementy wyprodukowano w Australii. O tym, jak skomplikowanym procesem jest jego montaż, świadczy fakt, że będzie musiał wytrzymywać napór 2,5 mln litrów wody. Montaż rozpoczął się 19 lutego br., potrwa około miesiąca.

Fot. Stefan Brajter/UM Łódź

Fot. Stefan Brajter/UM Łódź

Orientarium w Łodzi dla zwierząt z Azji Południowo-Wschodniej będzie budynkiem podzielonym na dwie strefy: wejściowo-konferencyjną oraz zoologiczną złożoną z trzech części. Pierwsza z nich przeznaczona zostanie dla słoni indyjskich, w drugiej znajdował się będzie właśnie tunel z akwariami (rekiny czy ryby charakterystyczne dla raf koralowych). Z kolei w trzeciej będzie można podziwiać m.in. zwierzęta lądowe, jak choćby pantery mgliste czy niedźwiedzie malajskie.

To największa inwestycja w historii łódzkiego ogrodu zoologicznego, warta 262 mln zł. Obiekt ma być gotowy w 2021 r. Zamieszka w nim około 50 gatunków, tym samym kilkaset zwierząt.

Zobacz także: Budowa Orientarium w Łodzi – montaż konstrukcji dachu

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.

    Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe